ההפגנות להשבת החטופים

אחותו של חטוף זומנה לחקירה בחשד לתקיפת שוטר: "היא נאבקה על חייו של אחיה"

אחותו של חטוף זומנה לחקירה: "היא נאבקה על חייו של מתן"
נטלי צנגאוקר הורחקה למשך 15 ימים מהפגנה בלתי חוקית, אימה עינב: "חדרי חקירות לא מפחדים אותנו". חברי הכנסת קריב ולזימי לא הורשו להיכנס לתחנה, למרות חסינותם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נטלי צנגאוקר
צילום: .

נטלי צנגאוקר, אחותו של מתן שנחטף לשבי חמאס, זומנה היום (רביעי) לחקירה בתחנת המשטרה בתל אביב, עקב ההפגנות הסוערות אמש מול הקריה. שוטרי התחנה לא אישרו לעינב אימה של נטלי, להיכנס עימה למקום, יחד עם חברי הכנסת נעמה לזימי וגלעד קריב, למרות חסינותם הפרלמנטרית. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

עינב אמרה לכאן חדשות: "נטלי הורחקה למשך 15 ימים מהפגנה בלתי חוקית. זה לא יעצור אותה. היא תמשיך לצאת למאבק הכי צודק במדינת ישראל מאז שהיא הוקמה. היא נלחמת על אח שלה וככה תמשיך לעשות".

בתגובה לדבריה של שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות אורית סטרוק, אמרה עינב: "אם היא רוצה להחליף שנייה אחת עם הבן שלי מתן, רק לשנייה אחת, אני יכולה לסדר את זה עם סינוואר דרך המתווכות. אם היא רוצה לעבור שניה אחת מהתופת והגיהנום שהבן שלי מתן נמצא במנהרות עזה".

לאחר שנטלי יצאה מהחקירה, עינב כרזה במגפון: "לצערי לא רק חמאס מתעמר בנו, גם ממשלת ישראת מתעמרת בנו. אנחנו תמיד מוכנים לענות לקריאות למשטרת ישראל, אנחנו אזרחים שומרי חוק, אך המשטרה נוהגת באלימות ובכוח בלתי סביר נגדנו, משפחות החטופים, ונגד אזרחים שנאבקים איתנו יחד למען השבת החטופים".

כמסר לדרג המדיני הבהירה עינב: "אני לא אירתע ולא אפסיק להילחם על חייו של בני ועל השבת כל החטופים עד האחרון שבהם. אני לא אתן לאף גורם במדינה הזו להפחיד אותי או להתעמר בי. חדרי חקירות לא מפחדים אותי. אנחנו נשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו ורק נחריף את המאבק".

לפי עורך הדין גונן בן יצחק, המשטרה ייחסה לנטלי שימוש פחזני באש, תקיפת שוטר והתנהלות שמסכנת את הסדר הציבורי. לדבריו, המשטרה חשדה בנטלי כי זרקה לפיד ופצעה שוטר בהפגנה, כשבמקום נכחו עוד עשרות מפגינים נוספים. 

הפופולריים