השוטר שהשליך רימון לעבר מפגינים - יקודם

השוטר שהשליך רימון לעבר מפגינים - יקודם
רב פקד מאיר סוויסה מונה למפקד תחנה במחוז תל אביב ויעלה לדרגת סגן ניצב • בעבר, נחקר באזהרה במחלקה לחקירות שוטרים בחשד לתקיפה, בעקבות תלונה שהוגשה נגדו בטענה כי תקף מפגינים סמוך לבסיס הקריה בחודש אוקטובר האחרון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

מפכ"ל המשטרה רב ניצב קובי שבתאי אישר את קידומו של רב פקד מאיר סוויסה, שיקודם לדרגת סגן ניצב וימונה למפקד תחנה במחוז תל אביב. זאת כאשר במקביל מתנהלת נגד סוויסה חקירת המחלקה לחקירת שוטרים, בחשד שהשליך רימוני הלם לעבר מפגינים שלא על פי הנוהל. במח"ש צפויים לקבל החלטה בתיק נגד סוויסה בימים הקרובים. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

סגל הפיקוד של המשטרה החליט היום לקדם את רפ"ק מאיר סוויסה, אך הקידום יצא לפועל רק במידה ותיק מח"ש נגדו יסגר. במשטרה מתכוונים להוציא את סוויסה בקרוב לקורס פו"מ, הנדרש לקבלת דרגת סנ"צ ומקווים שבמהלך תקופת הקורס תחליט מח"ש לסגור את תיק החקירה נגדו. רק אם כך תחליט מח"ש סוויסה יקודם בדרגה ויקבל את הפיקוד על תחנת תל אביב דרום. מח"ש צפויה לקבל את ההחלטה בעניין בקרוב.

נזכיר כי באפריל 22' חשפנו בכאן חדשות כי המפכ"ל שבתאי החליט על רפורמה לפיה לא ימנע קידום שוטרים וקצינים שיש נגדם חקירת מח"ש - אך זאת עד דרגת רפ"ק בלבד

עורכי הדין של סוויסה, עו"ד משה אלון ועו"ד דיאנה שומסקי, מסרו בתגובה: "מדובר בהחלטה ראויה ביותר לקדם קצין מצוין. אנו מצדיעים לכבוד השר על ההחלטה שנותנת רוח גבית לכל שוטר וקצין שפועלים בתנאים קשים וחשופים לתלונות שווא בכל יום ויום".

ב-25 בפברואר, השוטר רפ"ק מאיר סוויסה ממשטרת תל אביב, נחקר באזהרה במחלקה לחקירות שוטרים בחשד לתקיפה, בעקבות תלונה שהוגשה נגדו בטענה כי תקף מפגינים סמוך לבסיס הקריה בחודש אוקטובר האחרון. האירוע בגינו נחקר, תועד והועלה לרשת תחת התיאור: "עבריינים במדים! שוב רואים את רפ"ק סוויסה והצוות שלו באלימות כלפי אזרחים - התנהגות כביריוני שטח של ארגון מאפיה! הם פועלים באלימות כלפי ותיקי צנחנים שמפגינים ללא אלימות בקפלן".

האזינו ל"עוד יום": 

בשנה שעברה, המחלקה לחקירת שוטרים פתחה בבדיקת התקרית בה הושלך רימון הלם אל קהל המפגינים במחאה בתל אביב, הקצין, רב פקד מאיר סויסה נחקר. כך פורסם לראשונה בכאן חדשות. יחד עם סויסה נחקרו באזהרה כמה שוטרים נוספים וקמין שהיו יחד עימו באירוע. מח"ש פתחה בבדיקה לאחר שהקצין פעל, לכאורה, בניגוד לנהלי שימוש ברימון הלם. 

 

רפ"ק סויסה אמר בחקירת מח"ש: "אני לא הייתי מפקד הכוח, ראיתי שהמצב יוצא משליטה, זיהיתי שהשוטרים במצוקה ובנחיתות כמותית ומקצועית. הייתה עוד קודם לכן הנחיה שניתן להשתמש ברימוני הלם, וידאתי שאני זורק את הרימון לשטח פתוח. ראיתי שהרימון לא פגע באף מפגין. הייתי רגוע והרגעתי גם שוטרים וגם מפגינים. המטרה הייתה לסיים את האירוע ללא נפגעים".

הפופולריים