מואשם ברצח: כתב אישום נגד שוטר מג"ב שירה ביעקב טוחי

מואשם ברצח: כתב אישום נגד שוטר מג"ב שירה ביעקב טוחי
מהאישום עולה כי השניים התעמתו במהלך פקק תנועה, כשטוחי דרש מהשוטר להתקדם עם רכבו: "ירה בו 4 יריות רצופות, 5 נוספות - ועוד ירייה אחרי שהוא נפל אל הקרקע"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), הגישה היום (חמישי) כתב אישום נגד שוטר מג"ב שירה ביעקב טוחי לפני כשלושה שבועות. מכתב האישום עולה כי השוטר התעמת עם טוחי בזמן נסיעה ברחוב פקוק ביפו, כשיעקב טוחי, מתנדב איחוד הצלה שרכב על קטנוע, פנה אל השוטר וביקש ממנו להתקדם עם רכבו.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

אמו של השוטר, שישבה לידו ברכב, השיבה לטוחי שאין באפשרות בנה להתקדם. העימות החריף והשוטר יצא מרכבו וניגש אל טוחי, שירד מהקטנוע שלו גם כן. טוחי הכה את השוטר בפניו, ובתגובה הרוצח הפיל אותו על הכביש, רכן מעליו והכה אותו כשהוא מנסה להשתחרר מאחיזתו. עוברי אורח שהיו במקום ניסו להפריד בין השניים. השוטר התרחק מעט מהמקום וטוחי הצליח להתרומם על ברכיו ושלף סכין. העימות הפיזי נמשך והשוטר הכה את טוחי, תוך שהוא נדקר בגבו ובידו מהסכין.

עוברי אורח הצליחו להפריד בין השניים, ונוצר מרחק של כארבעה מטרים בניהם. למרות המרחק - ומבלי שטוחי היווה כל סכנה לו או לסובבים אותו בשלב זה של האירוע - השוטר שלף את אקדחו, פילס את דרכו בין עוברי האורח, וירה לעבר פרק גופו העליון של טוחי ממרחק קצר ארבע יריות רצופות. מיד לאחריהן, הוא ירה חמש יריות רצופות נוספות.

טוחי נפצע מהירי ונפל על הכביש. כעבור שניות ספורות מרגע צניחתו אל הקרקע, השוטר ירה בו יריה נוספת. לאחר הירי השוטר התהלך בקרבת מקום מבלי להגיש או להציע סיוע רפואי. כעבור זמן מה הלך למדרכה סמוכה, חבש כובע משטרתי על ראשו ועטה מסיכת הסוואה. כל העת, הוא אחז באקדחו וכיוון אותו לעבר עוברי אורח שניסו להתקרב אליו - גם אחרי שכוחות הביטחון כבר הגיעו לזירה.

כתב האישום מייחס לשוטר הרוצח עבירה של רצח בכוונה. המחלקה לחקירות שוטרים ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרו של היורה עד לתום התהליכים.

 

 

הפופולריים