כאן רשת ב

נציב תלונות הציבור שנותר על מחליפו: "הוא צריך להיות שופט בדימוס ולא עו"ד"

נציב תלונות הציבור על מחליפו: "צריך להיות שופט בדימוס"
אורי שהם הבהיר על הפרסום של כאן חדשות כי הוא לא התלונן על שר המשפטים, אלא "לא היה מקום לשבור את המסורת. אחרי 20 שנים שערי הנציבות נסגרו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אורי שהם
צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

נציב תלונות הציבור על שופטים אורי שהם, התראיין היום (חמישי) לראשונה בכאן רשת ב, לאחר שפורסם בכאן חדשות כי הוא יסיים את תפקידו, ללא מחליף ובעקבות כך שהם שיגר מכתב חריף לשופטים. הנציב הבהיר שהוא "לא בא בטענות כלפי שר המשפטים, לא כתוב דבר כלפי אישיותו, אלא מציין עובדה עצובה שלאחר 20 שנים שערי הנציבות נסגרים עד שימונה נציב חדש".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

הריאיון המלא | האזינו

לדבריו של שהם, לא מונה נציב חדש מכיוון שיש מחלוקות בין ממלא מקום נשיא בית המשפט העליון ושר המשפטים - לגבי זהות הנציב. "לא מסתיר את דעתי ולא הסתרתי. הנציב צריך להיות שופט בדימוס. יש לו ראייה כוללת, יש לו ניסיון, אינטגרטי ויכולות מקצועיות. לא היה מקום לשבור את המסורת הזאת וללוין יש השקפה אחרת בעניין". 

לפיכך, הסביר הנציב שהיה "מקום לפני חצי, לפני שהאריכו את כהונתי, למנות שופט בדימוס של העליון". כמו כן, שהם ציין כי "שופט עליון שצבר ניסיון וידע מקצועי יוכלו להתעלות מעל ההיכרות האישית. זאת הבחירה הטובה והנכונה כפי שההיסטוריה של הנציבות העידה".

הנציב דחה את הטענות נגדו על כך שהוא מקל על השופטים, מכיוון שהוא בא מתוכם. "אם ממנים עורך דין, וודאי שהוא לא מכיר את המערכת והוא לא יכול לעשות את העבודה המקצועית בצורה טובה וברורה. נציב עורך דין הוא חיסול מקצועי הנציבות".

הפופולריים