מפגינים בת"א חסמו את איילון ותקפו שוטרים, קרובי חטופים נעצרו

מפגינים בת"א חסמו את איילון ותקפו שוטרים
שוטר ננשך ולאחד נשברה שן. המשטרה רשמה דוחות תנועה על סך 1,000 שקלים ועצרה שלושה מפירי סדר - בהם אילה מצגר, כלתו של החטוף יורם מצגר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה מפגינים איילון חוסמים חסימה 11.5.24
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

משפחות חטופים ופעילים למען שחרור החטופים חסמו הערב (שבת) את איילון צפון, סמוך לגשר השלום. בני המשפחות פינצ'רו את גלגלי רכביהם, נקשרו אליהם וקראו לציבור "לצאת להפגין עכשיו למען החטופים ולמען עצמאות ישראל מנתניהו". בתגובה לזעקת המשפחות, אלפי הגיעו למקום. בסוף הערב המשטרה הודיעה כי מפגינים תקפו שוטרים. שוטר אחד ננשך ולשני נשברה שן. אחד התוקפים נעצר.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

המשטרה רשמה דוחות תנועה על סך 1,000 שקלים ועצרה שלושה מפירי סדר - בהם אילה מצגר, כלתו של החטוף יורם מצגר, ואסנת מאירי ממשפחת מונדר. לדברי המשפחות, "נתניהו מקריב את המדינה, נתבצר כאן כל הלילה ואנחנו קוראים לציבור להצטרף אלינו למאבק".  מוקדם יותר, משפחות חללים חטופים ערכו עצרת בסימן "יזכור" בכיכר החטופים. העצרת עסקה ב-38 חטופים הרוגים בשבי חמאס.

מהמשפחות שמפגינות נמסר: "נתניהו הוא המכשול לעסקה וגם המכשול של המדינה. הוא שניהל את המלחמה הכושלת ביותר מקריב ובוגד ביקירינו למען הכיסא שלו. חמאס חזר לשלוט בחלקים שישראל כבשה וממשיך לשגר רקטות, הצפון מנוטרל ומאות אלפים עקורים בארצם. מדינת ישראל מבודדת בעולם ללא סיוע, ללא ביטחון כאשר 132 חטופים נמקים בשבי החמאס".

לדבריהן, "אין לנו עצמאות וגם לא תהיה כל זמן שנתניהו ממשיך לכהן כראש הממשלה, והחטופים בשבי החמאס. נתניהו והממשלה מפקירים את משפחותינו למוות משיקולים פוליטיים, כל אחד מהם שותף לפשע, למותם של החטופים ולחוסר הביטחון של כולנו. צריך לסיים את המלחמה להחזיר את החטופים, ולהחליף את הממשלה כדי לתקן את השבר של ישראל".

המשטרה מסרה בסוף ההפגנה: "מספר מפגינים ירדו וחסמו את כביש 20 לכיוון צפון, וחלקם ביצעו עצירה יזומה עם רכביהם וקשרו עצמם באמצעות שרשראות. בנוסף, הודלקו מדורות. מפגינים נוספים חסמו את דרך השלום, סמוך לקניון עזריאלי, וכל זאת על מנת לפגוע במרקם התקין של שגרת החיים, תוך ניסיונות לחסום ציר תנועה ולמנוע את חופש התנועה מכלי רכב שנעו על הציר. כוחות המשטרה פינו את המפגינים מהכביש ועיכבו או עצרו מפרי הסדר, תוך הפעלת אמצעים לפיזור הפגנות. מספר מריי סדר שירדו וניסו לחסום את איילון נעצרו או עוכבו ונרשמו דוחות על סך 1,000 שקלים בגין הפרעה לתנועה. כלל הכבישים נפתחו לתנועה".

המחאות מגיעות על רקע סיום סבב השיחות בקהיר - שהותיר את ישראל ללא התקדמות של ממש. עם זאת, גורם המעורה במשא ומתן הבהיר כי המשא ומתן לא הסתיים. לדברי הגורם, סביר כי יתקיים סבב שיחות נוסף בקרוב. מקורות מצריים ומערביים אמרו לעיתון הפרו קטרי אל-ערבי אל-ג'דיד כי "המאמצים לגישור בין הצדדים במשא ומתן לשחרור החטופים נמשכים מסביב לשעון. הממשל האמריקני מנסה ללחוץ על ישראל לקבל את נוסח ההסכם המוצע שעליו הסכים חמאס".

הפופולריים