הקטטה בהפגנה: תוקפו של גדי קדם נחקר, נכלא ויובא בפני בימ"ש

הקטטה בהפגנה: תוקפו של גדי קדם נחקר ונעצר
גדי קדם, שביתו, חתנו ושלושתם ילדיהם נרצחו ב-7 באוקטובר, נפצע אתמול בעימות עם מפגיני ימין בת"א. החשוד בתקיפתו, גבר בן 43, נעצר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גדי קדם בעימות
צילום: א.ה

גדי קדם, שהיה מעורב בקטטה אמש (שבת) בהפגנה בתל אביב לשחרור חטופים, נחקר באזהרה על חלקו בתקיפה. בתיעוד מהעימות, באזור קפלן, נראה קדם מכה באגרוף את אחד מפעילי הימין שתקפו לפני כן את רעייתו ראומה וקיללו אותה. החשוד בתקיפתו, בן 43, נחקר ונכלא. מחר הוא צפוי להגיע לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
7.10.360: פרויקט הנצחה דיגיטלי לאירועי 7 באוקטובר

קדם הגיע לתחנת המשטרה, אחרי שטופל בבית החולים איכילוב, כדי להגיש תלונה על תקיפה שגרמה לו לחבלה. לטענת כמה אנשים שהיו במקום, הוא הוכה בידי אנשי ימין שנכחו בהפגנה ונפצע קל בראשו. שני חשודים שהיו מעורבים בקטטה נעצרו אמש על ידי שוטרים שהיו במקום ושוחררו לאחר זמן קצר. הפעילים שנטען כי תקפו אותו צפויים לקבל זימון לחקירה גם כן ולהיחקר באזהרה.

אלפים הפגינו אתמול בתל אביב ובמוקדים נוספים נגד הממשלה. ההפגנה המרכזית ברחוב קפלן בתל אביב החלה בצורה רגועה, אולם לקראת סופה נרשמו עימותים עם שוטרים, מכת"זית הופעלה בצומת עזריאלי ומפגינים חסמו את נתיבי איילון לפרקי זמן קצרים.

ממשטרת ישראל נמסר: "אמש במהלך הפגנה בלתי חוקית בתל אביב, התפתחה תיגרה בין המפגינים שנכחו בצומת עזריאלי. בעקבות האירוע נפתחה חקירה לבדיקת נסיבות המקרה".

מתנועת "התאוררות", שמובילה מאבק נגד האלימות המשטרתית, נמסר בתגובה: "המשטרה הפוליטית של בן גביר מסמנת אב שכול שהותקף בהפגנה והופכת אותו לתוקפן. אחרי שבן גביר שיקר והאשים אותו בתקיפה, הנה באה הזרוע המבצעת שלו ומשלימה את המשימה. אסור להיכנע לרדיפה של משטרה פוליטית".

הפופולריים