המשבר בתיכונים: הלימודים יחלו מחר בשעה 10 במחוז דרום

המשבר בתיכונים: הלימודים יחלו מחר בשעה 10 במחוז דרום
הסיבה למחאה היא סירובו של משרד האוצר לבטל את הדרישה לחוזי קבלן למורים. יו"ר ארגון המורים העל יסודיים רן ארז אמר בתחילת החודש: "הם רוצים להפוך אותנו לעובדי קבלן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שביתה בבתי ספר
צילום: פלאש 90

המשבר בתיכונים: ארגון המורים הודיע היום (שני) שהוא ישבית מחר לשעתיים את הלימודים בתיכונים בכל מחוז דרום, מאשדוד ועד אילת. עקב כך, הלימודים יחלו בשעה 10:00.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

ארגון המורים העל יסודיים קיים אתמול שביתה דומה בירושלים, תל אביב וחיפה, והלימודים החלו 10:00. הסיבה למחאה היא סירובו של משרד האוצר לבטל את הדרישה לחוזי קבלן למורים. לדברי הארגון, המשרד מציב את הדרישה הזו כתנאי לחתימת ההסכם הקיבוצי.

בשבוע שעבר מסר יו"ר הארגון רן ארז: "זה לא הצעד האחרון, הצעדים יוחרפו. שביתות וצעדים ארגוניים יימשכו ונודיע עליהם עם הכרזתם". בתחילת החודש, ארז הכריז על החרפת הטון בצעדי המחאה וטען לכך ששר החינוך קיש, ביחד עם שר האוצר סמוטריץ' - מנסים להפוך את מערכת החינוך לפרטית: "הם רוצים להפוך אותנו לעובדי קבלן". 

בתחילת החודש הודיע כבר ארז על החרפת המחאה: "אנחנו לא נפתח את שנת הלימודים הבאה אם אין הסכם חתום. נפסיק כל קשר עם משרד החינוך. אינני יכול לתת יד להפרטת מערכת החינוך. אין פה מאבק על כסף, אפילו לא שקל אחד, למרות שהיינו שמחים לקבל".

תגובת משרד האוצר: "אין כל כוונה להפריט את מערכת החינוך, אלא לאפשר העסקת חלק קטן מהמורים - בחוזים אישיים בצורה שתקדם את מערכת החינוך, כפי שנעשה במערכות רבות בשירות הציבורי. כל ניסיון לצייר את זה אחרת, חוטא לאמת. אנו קוראים לארגון המורים לעמוד במילה עליה לחץ ידיים ערב פתיחת שנת הלימודים, ולהפסיק לנקוט בעיצומים שפוגעים בתלמידים ובמורים".

הפופולריים