אחותה של התצפיתנית לירי אלבג: "לא רגילה לראות פחד בעיניים של אחותי"

אחותה של החטופה לירי אלבג: "לא רגילה לראות פחד בעיניה"
גנץ: "האחריות של מנהיגים היא לא רק להסתכל למציאות בעיניים - היא ליצור מציאות אחרת גם כשמדובר בהחלטות קשות" • נתניהו: "אכזריות מחבלי חמאס רק מחזקת את נחישותי להילחם בכל העוצמה עד לחיסול חמאס" • הרצוג: "העולם כולו חייב להישיר מבט אל עיניהן המבועתות של הנשים הצעירות שנחטפו על ידי מרצחי חמאס"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

מטה משפחות החטופים חשף היום (רביעי) את סרטון חטיפתן של חמש התצפיתניות שנחטפו מבסיס נחל עוז בשבת השחורה - לירי אלבג, קרינה ארייב, אגם ברגר, דניאלה גלבוע ונעמה לוי. הסרטון מכיל תוכן קשה מאוד לצפייה. משפחות התצפיתניות החטופות הן שהחליטו על רקע הקיפאון במשא ומתן לפרסם את התיעוד הקשה.

תיעוד חטיפת התצפיתניות מנחל עוז

שי, אחותה של החטופה לירי אלבג, אמרה לאיילה חסון: "היה לנו חשוב להוציא את הסרטון שכל העולם יראה שמדובר בחיות. לקח לנו זמן לעכל את זה. הן עוברות כל יום זוועות, התעללויות, השפלות. אני יודעת כמה חזקה לירי, כואב לי על אחותי הקטנה שאני לא מצליחה לעזור לה".

שי סיפרה שהמחבלים ישבו עם התצפיתניות המבוהלות כשעתיים שלמות, ואף אחד לא בא להצילן. "הן ראו את חברות שלהן, גיבורות לא פחות, נרצחות מול העיניים שלהן. לראות ולא להאמין, לא זיהיתי את לירי, הפחד בעיניים זה לא העיניים שאני רגילה לראות - למרות שהיא מתפקדת, מנסה לשרוד ועונה להם", אמרה שי.

השר בני גנץ אמר בתגובה לסרטון: "כשצפיתי לראשונה בסרטון המזעזע של חטיפת התצפיתניות מנחל עוז הבטן התהפכה, והמחשבות עליהן לא מרפות ולא ירפו עד שישובו הן, וישובו הבנות והבנים כולם. אבל האחריות של מנהיגים היא לא רק להסתכל למציאות בעיניים - היא ליצור מציאות אחרת גם כשמדובר בהחלטות קשות. וזו אחריותנו".

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב ברשתות החבריות: "אני מזועזע מהסרטון המתעד את חטיפת התצפיתניות היקרות שלנו. נמשיך לעשות הכל כדי להשיבן הביתה. אכזריות מחבלי חמאס רק מחזקת את נחישותי להילחם בכל העוצמה עד לחיסול חמאס, כדי להבטיח שמה שראינו הערב לא יחזור על עצמו לעולם".

נשיא המדינה יצחק הרצוג: "העולם כולו חייב להישיר מבט אל עיניהן המבועתות של הנשים הצעירות שנחטפו על ידי מרצחי חמאס, ומוחזקות ברצועת עזה בפשע נגד האנושות שאין כדוגמתו. מבקש בראש ובראשונה לחבק את המשפחות, לתמוך בהן ולהגיד שוב ושוב - אנחנו איתכן. לא ננוח ולא נשקוט".

השר בצלאל סמוטריץ', שסירב בעבר לראות את הסרטון: "אני מבקש ביום הזה לחבק ולחזק את המשפחות ולחזור על המחויבות שלנו ושל לוחמי צה"ל הגיבורים שמוסרים את נפשם כדי להחזיר את כולם הביתה. הסרטון ממחיש למה צריך להשמיד את חמאס ולא להפסיק שניה אחת לפני. תמחה את זכר עמלק. לרשע כזה אין מקום מתחת שמי הארץ".

ארז פרייס, אביה של נועה שנפלה במיגונית בבסיס נחל עוז, אמר למאיה ראכלין שהוא רוצה לראות את הסרטון כדי להבין מה קרה לבתו. הוא סיפר כי יש מי שידאג להסתיר את האמת בנוגע למחדלי הבוקר - ותוהה כיצד לא הוקמה עדיין ועדת חקירה ממלכתית: "רוצה לדעת מה קרה ברגעים האחרונים".

הסרטון, שאורכו 03:10 דקות, נערך וצונזר, והוא אינו כולל חלקים קשים לצפייה, הכוללים את הנרצחים הרבים בבסיס נחל עוז, את הנרצחים בתוך המיגונית ממנה נחטפו התצפיתניות, וקטעי אלימות רבים. "הוא מראה את היחס האלים, המשפיל והמבזה שעברו הבנות ביום חטיפתן, ומעיד על הפחד העצום שנשקף דרך עיניהן", אמרו במטה משפחות החטופים.

עוד הם הוסיפו: "הסרטון הוא כתב אישום חריף על מחדל לאומי של הפקרת החטופות והחטופים. אין משימה גדולה יותר, אין ניצחון משמעותי יותר ואין סיכוי להחזיר את התקווה לישראל ללא השבת כולם - החיים לשיקום והנרצחים לקבורה. לממשלת ישראל אסור לבזבז אפילו רגע אחד נוסף - עליה לחזור לשולחן המשא ומתן עוד היום". 

הפופולריים