בניגוד לנהלים

המהומות במירון: בן גביר צלצל למפקד מג"ב ללא עדכון או אישור המפכ"ל, שפנה ליועמ"שית

מהומות מירון: בן גביר צלצל למפקד מג"ב בלי אישור המפכ"ל
בן גביר ומפקד מג"ב שוחחו באופן ישיר, ללא אישור או עדכון מפכ"ל המשטרה, שכעס על כך. השניים החליטו להשעות את השוטרים, למרות ששבתאי כבר קיבל החלטה בעניינם קודם לכן • משטרת ישראל: "המפכ"ל פנה ליועמ"שית בגין אופן ההתנהלות של השר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבשלום ששוני, אריה ליב, פלאש 90
צילום: אבשלום ששוני, אריה ליב, פלאש 90

מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי כעס היום (ראשון) על התנהלותו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ועל ההודעתו ושיחתו הישירה שלו עם מפקד מג"ב, בשל המהומות בהר מירון. בכך, פנה המפכ"ל ליועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה בעניין התנהלות השר בן גביר. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

לפי מקורות במשטרה, שבתאי זעם על בן גביר שצלצל לאותו מפקד מג"ב ללא אישורו ועדכונו. כמו כן, שבתאי כעס על הודעת השר, בה הוא ומפקד מג"ב החליטו להשעות את השוטרים, בזמן שהוא קיבל החלטה בעניינם עוד טרם לכן. במשטרה אף טענו שהפעולה של השר לביטחון לאומי היא התערבות בנושא מבצעי דבר שאסור לו.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "לאור האירועים שאירעו במירון הערב, פנה השר לביטחון לאומי למפקד משמר הגבול באופן ישיר וללא עדכון מקדים של המפכ"ל בנושא השעיית הלוחמים מהאירועים במירון. על מנת להעמיד דברים על דיוקם, בהחלטת מפכ"ל המשטרה, השוטרים לא הושעו אלא הורחקו מפעילות מבצעית עד לסיום הבירור בעניינם.
בהקשר לכך ונוכח העובדה שמדובר בהתערבות של השר באירוע קונקרטי, בניגוד להחלטות בג"ץ, עדכן המפכ"ל את היועצת המשפטית לממשלה על אופן ההתנהלות האמורה".

הפופולריים