"דגל בשוויון"

"תאהבו את הילדים שלכם": אביו של רס"ן שגיא גולן, שנפל בקרב על בארי, יצעד במצעד הגאווה

שגיא נפל בבארי, אביו יגיע למצעד הגאווה: תאהבו את ילדיכם
גלעד גולן, אביו של רס"ן שגיא גולן, שנפל שבוע לפני שהתחתן עם בן זוגו, אמר בריאיון לכאן רשת ב לקראת מצעד הגאווה והסבלנות היום בירושלים: "חבקו את הילדים שלכם כל עוד אפשר, אתם פשוט לא יודעים כמה זמן נשאר לכם יחד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: דובר צה"ל

מצעד הגאווה והסבלנות יתקיים היום (חמישי) בירושלים. על הבמה המרכזית צפויים לנאום בני משפחות חטופים, וכן עומר אוחנה בן זוגו של רב סרן שגיא גולן, קצין בבית הספר ללוט"ר שנפל בקרב על בארי שבוע לפני חתונתם. אביו של שגיא גולן, גלעד, שישתתף במצעד, אמר הבוקר בריאיון בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "אנחנו צועדים בגלל הערכים בהם הוא דגל".

שמות הנופלים והנופלות במלחמה

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

לקראת המצעד היום, אביו של רס"ן שגיא גולן פנה בריאיון להורים לילדים בקהילת הלהט"ב: "תאהבו את הילדים שלכם, תאהבו את הזמן שלכם ביחד - כי אתם לא יודעים כמה זמן נשאר לכם. פשוט תאהבו אותם לא משנה מה וחבקו אותם כל עוד אפשר".

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב

"הנטייה המינית היא חלק מהמאפיינים של אדם, אצל שגיא זה לא היה המאפיין הבולט, אלא הנתינה שלו", אמר גלעד. "זה כמו שאדם הטרוסקסואל לא יגיד שזה המאפיין המרכזי שלו. הילד הזה היה אהוב לא רק על ידי משפחה וחברים, אלא על ידי כל מי שהכיר אותו. הנטייה המינית שלו בכלל לא הייתה אישיו".

אחרי נפילתו של שגיא, תוקן החוק ובן זוגו הוכר כאלמן צה"ל. גלעד גולן סיפר: "שגיא ועומר היו 6 שנים ביחד. הם היו ידועים בציבור, בחתימת עורך דין - נשואים בפועל. הם לא הרגישו בכלל אפליה בחייהם, לכל אחד מהם יש אישיות מדהימה וכל הסביבה קיבלה אותם כמו שהם".

גלעד סיפר: "אנחנו צועדים במצעד בגלל האופי של שגיא, האישיות שלו, הערכים שלו והמקומות בהם פעל. הוא היה מצטיין בכל תחום  - בלימודים, בנגינה, הוא קיבל את אות רמון על הצטיינות בלימודים ותרומה לקהילה. שגיא היה יכול לעשות כל דבר ובחר להיות פעיל חברתי". הוא הוסיף: מגיל צעיר התנדב בתנועות נוער ובשנת שירות, הערך הכי משמעותי עבורו היה ערך השוויון". 

הפופולריים