כאן רשת ב

"הזמן נגרר": משפחות חטופים חוששות שלא תהיה עסקה כלל

"הזמן נגרר": משפחות חטופים חוששות שלא תהיה עסקה כלל
משפחות החטופים סיפרו לכאן רשת ב על הדאגה העמוקה לגורל יקיריהם שנחטפו לפני שמונה חודשים, על המאבק והצורך לחדש את עצמם כדי לעורר את הציבור ועל חוסר האמון שתהיה עסקה חטופים | האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נעמה לוי, קרינה ארייב, ירדן ביבס וקית' סיגל
צילום: .

עופרי ביבס, אחותו של ירדן ביבס החטוף בעזה יחד עם אשתו שירי ושני ילדיהם הקטנים כפיר ואריאל, התראיינה היום (חמישי) לכאן רשת ב. לתוכנית "קובן את אסנהיים" עם רוני קובן ועמרי אסנהיים אמרה: "אנחנו שומרים על אופטימיות כמה שאפשר. מקווה שגם ירדן נשאר אופטימי".

הריאיון המלא | האזינו

"הכי קשה לחשוב שהם נמצאים שם כל כך הרבה זמן ובסוף יש סיכוי שבגלל שהזמן נגרר הם לא יחזרו אלינו. מנסה לדמיין איך נראה היום שלו, באיזה תנאים הוא נמצא, איך הוא מחזיק מעמד. לא יודעת אם הוא האמין לחמאס בסרטון, אחד הדברים שהכי קשים זה לחשוב שהם נמצאים כל כך הרבה זמן בגיהנום ושהם לא יחזרו".

אבא שלי בחיים צועק 'הצילו'

שיר סיגל, בתו של החטוף קית' סיגל, שאימה אביבה שוחררה משבי חמאס ברצועת עזה, אמרה בתוכנית "הבוקר הזה" עם רן בנימיני: "כנראה שכחנו את הערכים שלנו, כנראה שכחנו שכולנו אחים, כנראה שכחנו שהעם היהודי צריך לשמור על עצמו. שכחנו את האחדות והמוסריות, שכחנו את הערכים שעליהם גדלנו, שעליהם הוקמה מדינת ישראל".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

"שכחנו, התרגלנו, אנחנו מנרמלים סיטואציה שיש 125 חטופים בעזה. כשרובם בחיים, אבא שלי בחיים יש איזה תחושה בגלל שחזרו גופות לאחרונה, שאולי כבר כולם מתים שם. אבא שלי בחיים צועק 'הצילו'. הוא בא לי בחלומות וזה לא הגיוני שהציבור נשאר בבית. הציבור לא עושה הכול כדי שאבא שלי יחזור הביתה ואני מאוכזבת. שייצאו לרחובות! איפה אתם?".

'נמצא דרך גם כשאין'

סשה ארייב, אחותה של קרינה ארייב התצפיתנית שנחטפה מנחל עוז, שיתפה את ליאת רגב בתוכנית "בחצי היום": "אנחנו מתוסכלים, מיואשים וממשיכים במאבק. הכול ביחד. אני במצב שאין אמון. זו רכבת הרים. לקרינה יש משפט שכתוב בחדר: 'תמצא דרך גם כשאין דרך'".

"אם ילדה בת 19 יודעת אז שאחרים ילמדו מזה. אחרי פרסום הסרטון היו שאמרו לנו" 'למה עשיתם את זה? זה קשה לנו לראות'. אחותי נחטפה בפיג'מה סנופי ו-7 באוקטובר נמשך כל עוד הן שם. צריך לשדר את כל החומרים לעולם. אם קרינה שומעת אותי: 'אני איתך. את אף פעם לא לבד. אנחנו נלחמים ולא נוותר על אף אחד'".

"הבנות שלנו עדיין נמצאות בפיגוע"

ד"ר איילת לוי שחר, אימה של התצפיתנית נעמה לוי שנחטפה מנחל עוז לעזה, אמרה לתוכנית "קובן את אסנהיים": "יש משהו טבעי ברצון ובנטייה של אנשים להמשיך הלאה לשגרה שלהם, אך נורא ככל שזה ישמע יש צורך בתזכורות פשוט כדי להחזיר את הילדות האלה בחזרה הביתה".

"הבנות שלנו עדיין נמצאות בפיגוע שהתחיל ב-7 באוקטובר. זה פיגוע מתמשך וחייב קודם להציל אותן. הפוקוס הוא במה שאפשר לעשות כדי שנעמה לא תהיה בתופת הזו עוד דקה. השבת החטופים זה הדבר הראשון שצריך לגרום לו לקרות בכל דרך שהיא, הדבר הראשון בסדרי העדיפויות. כל שאר המטרות זה המשך יבוא". 

הפופולריים