העונש הקל שהוטל על מפונה מהצפון שתקפה שוטרים

העונש הקל שהוטל על מפונה מהצפון שתקפה שוטרים
בית המשפט התחשב במצבה של אישה בשנות השלושים לחייה ואם לילד על הספקטרום - היא לא תרצה תקופת מאסר ותשלם קנס של 3,000 שקלים בלבד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מרים אלסטר, פלאש 90
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בפרקליטות ביקשו להכניס לכלא את א, תושבת הצפון ואם לילד על הספקטרום, לאחר שהורשעה בתקיפת שוטרים לפני כשנתיים בזמן שהייתה שתויה. בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב פורסם היום (שלישי) כי על רקע המלחמה והמציאות המורכבות של א, שנאלצה להתפנות מביתה - בית משפט השלום בחיפה החליט להקל ולהסתפק בעונש קל במיוחד, נוכח המציאות המורכבת - עונש מאסר על תנאי וקנס נמוך של 3,000 שקלים בלבד.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

במרכז הסיפור, אם בשנות השלושים לחייה, שלפני כשנתיים בזמן שבילתה עם חברים והייתה נתונה להשפעת אלכוהול, תקפה שוטרים שהגיעו למקום הבילוי בעקבות תלונה על אלימות. השוטרים הבחינו באם, שתויה ומקללת וביקשו ממנה להירגע. א בתגובה המשיכה לקלל וסטרה לאחד השוטרים. כשהם הודיעו לה על מעצרה, א ירקה לעברם.

מאז האירוע עברו יותר משנתיים וא - אם לילד על הספקטורם, נאלצה בעקבות המלחמה להתפנות מביתה ולחיות כמו לא מעט אזרחים בחוסר ודאות מוחלט. א הודתה במיוחס לה במסגרת הסדר טיעון, אלא שבפרקליטות ביקשו לגזור עליה עונש מאסר בפועל בין חצי שנה לשנה מאחורי הסורגים, א שחשה שעולמה חרב עליה, פנתה אל רחמי בית המשפט.

סגנית נשיא בית משפט השלום בחיפה השופטת טל תדמור זמיר, למרות בקשת הפרקליטות לכלוא את האם, החליטה לאמץ ענישה מקִילה במיוחד, נוכח מכלול הנסיבות של האם ועל רקע המלחמה ופינויה מביתה, וזאת לאחר שעורכת דינה הילה חבצלת לנג מהסניגוריה הציבורית התעקשה שיש לנהוג בהתחשבות מיוחדת בנאשמת.

הפופולריים