פגיעה על חשבון התלמידים

בשל מחסור בכוח אדם: ימי הלימודים בחינוך המיוחד - יקוצרו

בשל מחסור בכוח אדם: ימי הלימודים בחינוך המיוחד - יקוצרו
משרד החינוך עדכן כי התלמידים בחינוך המיוחד שייסמו את יום הלימודים מוקדם, יוכלו להמשיך את יום הלימודים במתנ"סים ברשויות המקומיות • ממשרד החינוך נמסר: משקיעים מאמצים בגיבוש מגוון פתרונות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוד כהן, פלאש 90
צילום: דוד כהן, פלאש 90

המשבר בחינוך המיוחד: משרד החינוך הודיע היום (שלישי) רשמית להורים, כי יום הלימודים יתקצר ל-14:30 במקום 16:45, במקומות בהם אין כוח אדם. משרד החינוך עדכן כי התלמידים בחינוך המיוחד שייסמו את יום הלימודים מוקדם, יוכלו להמשיך את יום הלימודים במתנ"סים ברשויות המקומיות.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בשנה שעברה, משרד החינוך ניסה לקצר לכולם את יום הלימודים בחינוך המיוחד, אך בעקבות עתירה לבג"צ - ההנחיה בוטלה. ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "המשרד משקיע מאמצים רבים בגיבוש מגוון פתרונות לבעיית המחסור בכ"א האדם בחינוך המיוחד בכדי להבטיח שגרת יום לימודים תקינה. שעות הלימודים במסגרות לתלמידים עם מוגבלות על הרצף האוטיסטי ימשיכו להתקיים בהתאמה לחוזר מנכ"ל ולהחלטת בג"ץ בנושא".

עוד ציינו כי "במקרים בהם מוסדות החינוך לא הצליחו לגייס עובדי הוראה ולאחר שנעשו כל המאמצים לאיתור והתקיים שיח עם הרשות המקומית, יתאפשר למחוז להגיש בקשה לקבלת המענים באמצעות החברה למתנ"סים כזרוע ביצוע של משרד החינוך. המענה יינתן בימים א-ה בין השעות 16:45-14:30 לאורך כל שנת הלימודים. כמו כן, כפי שהיה בשנה שעברה ניתן לקבל מענה גם דרך קול קורא לרשויות".

הפופולריים