הוארך מעצרו של צעיר שחשוד בניסיון רצח של שוטר בירושלים

הוארך מעצרו של צעיר שחשוד בניסיון רצח של שוטר בירושלים
החשוד, כבן 25, רדף אתמול אחרי אנשים עם מספריים באזור שמואל הנביא בעיר, עקב כך הגיע השוטר למקום והותקף על ידי החשוד שניסה לדקור אותו. השוטר ירה בחשוד 8 יריות והצעיר נפצע קשה כתוצאה מכך. במח"ש פתחו בחקירת חוקיות הירי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מספריים ניסיון דקירה של שוטר
מספריים ניסיון דקירה של שוטר צילום: דוברות המשטרה

בית משפט השלום בירושלים האריך היום (שישי) בשבעה ימים עד את מעצרו של צעיר בן 25 שחשוד בניסיון רצח של שוטר אמש באזור שמואל הנביא בירושלים. החשוד נורה על ידי קצין משטרה בבטנו ומצבו הוגדר קשה אמש, הוא מורדם ומונשם לאחר שעבר אמש ניתוח.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

על פי החשד הצעיר ניסה לדקור את השוטר פעמיים, בין היתר בראשו. הוא מוכר למערכת בריאות הנפש ולמשטרה ועורך דינו דותן דניאלי אמר כי בהמשך יבקשו לערוך לו בדיקה פסיכיאטרית. הקצין נפצע קל בראשו וגבו ופונה לקבלת טיפול רפואי.

על פי סרטונים שהוצגו בבית המשפט קצין המשטרה ירה בחשוד 8 יריות. במח"ש פתחו בחקירת חוקיות הירי. אמש הצעיר רדף אחרי אנשים בירושלים כשהוא אוחז במספריים ונוטרל בידי שוטר. על פי הדיווחים למשטרה, אותו אדם ניסה לדקור אישה בגן משחקים וניסה לפתוח כלי רכב.

הקצין זיהה את החשוד, שניסה לפתוח את דלת הניידת ולדקור את הקצין אך נהדף. לאחר מכן החשוד רץ לעבר אדם שהיה על אופניים, לקח אותם ממנו, והחל בנסיעה. הקצין, יחד עם אזרח נוסף, החלו במרדף אחריו. בשלב מסויים החל החשוד לרוץ לעבר השוטר וניסה לדקור אותו בשנית, אך הקצין ירה בו. בעקבות המקרה נפצע החשוד קשה והשוטר נפצע קל. לפי הודעת המשטרה מהיום החשוד ביצע את מעשיו "על רקע פלילי".

עו"ד דותן דניאלי שמייצג את הצעיר מטעם הסניגוריה הציבורית: "מדובר בצעיר מתמודד נפש שמוכר למערכת בריאות הנפש, ואתמול משפחתו פנתה והתחננה שהמערכת תסייע להם לאשפז את בנם. לצערנו כל פניותם לא נענו והאירוע מסתיים בצורה קשה של פגיעה בצעיר. וועדה בין משרדית שיזם נשיא המדינה המליצה על פתרונות למקרים מסוג זה וקיימת גם הצעת חוק להקמת צוותי התערבות. אנו מקווים שהמדינה תקדם במהרה פתרונות כדי למנוע פגיעה בנפש". עורך דינו של החשוד מסר בנוסף כי משפחתו ביקשה אתמול לאשפז אותו.

הפופולריים