כאן רשת ב

אביו של אלמוג מאיר ג'אן מת לפני שהתבשר על חילוץ בנו: "לא זכה לראות אותו"

"אחי מת מצער ולא זכה לראות את אלמוג, הבן שלו, חוזר"
שעות לפני מבצע החילוץ ההירואי בו הושב ארצה אלמוג מאיר ג'אן, אביו יוסי, הלך לעולמו. בריאיון בלעדי לכאן רשת ב, אחותו של יוסי מספרת על התחושות הקשות, לצד הבשורה שחיכו לה • על רגע הגילוי לאלמוג: "היה מפגש אמביוולנטי, הוא לא ידע מה לעשות עם עצמו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלמוג מאיר ומשפחתו בבית החולים שיבא, ינואר
אלמוג מאיר ומשפחתו בבית החולים שיבא, ינואר צילום: צה"ל

האזינו לריאיון

דינה ג'אן, דודתו של אלמוג מאיר ג'אן שחולץ אתמול בפעולה הירואית משבי חמאס, התראיינה הבוקר (ראשון) בתוכנית "סדר יום" עם קרן נויבך בכאן רשת ב. במקביל לשמחה שפקדה את המשפחה עם ההודעה על צאתו מהשבי, לאלמוג נודע כי אביו נפטר - ולא הספיק להתבשר על שחרורו.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

"אחי מת מצער ולא זכה לראות את הבן שלו חוזר. ערב לפני החזרה של אלמוג לאחי, נדם ליבו, הוא לא זכה לראות אותו", סיפרה דינה בעצב. "אנחנו שמחים מאוד על חזרתו של אלמוג, המוח לא מסוגל לעכל את זה שזה הסוף, אנחנו שבורים", הוסיפה.

"יוסי אחי, אבא של אלמוג, כל שמונת החודשים היה צמוד לטלוויזיה, נאחז בכול פיסת מידע. הוא כל כך אהב את אלמוג, כל כך דאג לו, רצה לדעת מה קורה לו ומה הוא עובר. הוא לא יכל לשאת את זה, כל עסקה שהתפוצצה לו בפנים שברה לו את הלב", שיתפה דינה בכאב.

"אני צרחתי לו 'יוסי!' והוא לא ענה. הוא מת"

אביו של אלמוג היה גר לבד בדירתו. דינה סיפרה כי סעדה אותו ונהגה להגיע אליו לביתו פעמיים בשבוע, כדי לנקות לו את הבית, להקים אותו, לבשל לו. "הוא ירד 20 קילו, הוא לא יכול היה לשאת את זה בשום צורה", היא אמרה, "הוא הסתגר, לא רצה לראות אנשים. כולם דאגו ליוסי, אבל הוא לא היה מסוגל לתקשר עם אף אחד".

דינה סיפרה על הרגעים בהם התבשרה בעצמה על השבת אחיינה: "אני קיבלתי טלפון מהקצין שמלווה אותנו, הוא אמר לי שיוסי לא עונה וששיחררו את אלמוג. הוא ביקש ממני בשמחה גדולה לחפש את יוסי. אני מרוב אושר לא ידעתי מה לעשות".

היא הגיעה לבית אחיה במטרה לבשר לו את הבשורה שכל כך ציפה לה, מבלי לדעת מה עלה בגורלו. "אני נסעתי כמו מטורפת, דפקתי 'יוסי, יוסי, יוסי' וכלום. לא קיבלתי מענה. הדלת של ביתו הייתה פתוחה וראיתי אותו ישן בסלון. צרחתי לו 'יוסי' והוא לא ענה לי. ראיתי את צבע העור, נגעתי בו – הוא מת".

"יוסי מת מצער, אין משהו אחר"

"מפה והלאה, הקצין התקשר והודעתי לו. הוא הגיע מהר, הזמינו משטרה ומד"א. בצהריים נסעתי לאלמוג ושם המערך הפסיכולוגי דיבר איתו. המפגש היה אמביוולנטי כל כך, הוא לא ידע מה לעשות עם עצמו. לא רציתי להעמיס עליו. הוא אמר שהוא רוצה להיפרד מאבא שלו, אבל לא ידע אם בית החולים ישחרר אותו".

על המפגש עם אחיינה: "אלמוג נראה טוב ביחס למה שציפיתי. אני לא יודעת מה קורה באמת, אבל הוא נראה שמח חיצונית, אנחנו לא יודעים מה קורה בפנים".

דינה ג'אן קראה לאזרחים לבוא להפרד מהאב ולחלוק לו כבוד אחרון - הלוויתו של יוסי תערך היום ב-17:30 במושב נווה ימין ליד כפר סבא.

 

 

הפופולריים