המסר של ארנון זמורה לבנות זוג לוחמיו בימ"מ: "אתן אלה שמקריבות"

המסר של ארנון זמורה לבנות זוג לוחמיו: אתן אלה שמקריבות
ביום הזיכרון האחרון שלח מפקד הימ"מ הודעה לחייליו והודה להם על פועלם, אך לא שכח גם את בנות הזוג • אימו בריאיון לכאן רשת ב: "זה היה חלום חייו להיות בימ"מ ולהציל אנשים" • בממשלה הוחלט כי שם המבצע לחילוץ החטופים ייקרא "מבצע ארנון"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ארנון זמורה
ארנון זמורה צילום: באדיבות המשטרה

ארנון זמורה, הוא מפקד ימ"מ שנפל בעת מבצע החילוץ ההירואי של ארבעת החטופים משבי חמאס. ביום הזיכרון האחרון, הוא שלח ללוחמיו הודעה ובה הודה להם על פועלם, מבלי ששכח את בנות זוגן. ארנון היה נשוי ואב לשניים והוביל את הכוח שחילץ שלושה מארבעת החטופים. הוא השתתף גם בקרב על יד מרדכי שבו נבלמו עשרות מחבלים ב-7 באוקטובר.

"יום הזיכרון תמיד מורכב וקשה, אך היום הוא קשה במיוחד. זיכרון החברים עוד חד וברור ומעשיהם עוד מהדהדים ומכים גלים", כך כתב. "היום הזה חידד לי עוד יותר כמה בר מזל אני שזכיתי ועודני זוכה לשרת לצידכם, אנשים מיוחדים ערכיים בעלי יכולות מופלאות ובעיקר בני אדם טובים".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

> רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

ארנון התייחס למצב במדינה, ואמר: "המדינה עומדת בפני אתגרים אדירים והיחידה ניצבת בחזית. למי שהיו דימיונות ומחשבות לגבי נחיצות הצוות, מבין ודורש אותו היום בכול מבצע. אלה אנחנו שנעמוד שם ונידרש לשיא המקצועיות והחדות. אלה אנחנו שנעמוד שם וניתן את הפיתרון המבצעי. אנחנו הולכים ומתקרבים לקראת ביצוע ערכי, הכי ערכי שיש. הצוות עומד בנקודות ההכרעה ואני רוצה שתדעו שלא הייתי מבקש אף אחד אחר לידי מלבדכם".

ארנון העביר את ההודעה גם לקבוצה של בנות הזוג, והוסיף: "זה מה ששלחתי בצוות. אני רוצה גם לומר לכן, לא היינו מצליחים אפילו לקשור נעליים בלעדיכן, אתן אלה שמקריבות אתן אלה שפותרות את הבעיות ואתן אלה שתומכות בנו שאנחנו נופלים. אני אוהב גם אתכן".

"היה זה חלום חייו להיות בימ"מ ולהציל אנשים, הוא הגשים את ייעודו"

רותי זמורה, אימו של ארנון בריאיון לתוכנית "בחצי היום" עם אסתי פרז: "זה היה חלום חייו להיות בימ"מ ולהציל אנשים. הוא נפל אבל הגשים את הייעוד שלו. אני מאחלת למשוחררים שיחיו חיים מלאים וכל יום - כאילו הוא האחרון".

"ביום שישי בצהריים כשנסע ליחידה אמרתי לו: 'תשמור על עצמך ושמור על הלוחמים שלך. אני אוהבת אותך' והוא השיב: 'אני אוהב אותך'. אני גאה בבן הזה. אהבתי ועודי אוהבת אותו אהבת נפש. ארנון הפיץ אור מהרגע שנולד. אבא שאוהב לעשות שטויות, לראות סרטים מצויירים, ללכת לים".

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב

לקח חלק בקרבות הקשים ב-7 באוקטובר, הכרעותיו בשטח - הצילו חיים

ארנון בן ה-36 שירת ביחידת אגוז כלוחם ובשנת 2016 הצטרף לשורות הימ"מ כלוחם. ב-2020 הוא השלים קורס קצינים והפך למפקד. בשירותו לקח חלק במבצעים רבים לסיכול ולוחמה בטרור, מתוך אמונה אדירה במשימת ההגנה על עם ישראל.

לוחמיו וחבריו ליחידה סיפרו עליו שהיה לוחם ומפקד אחראי ושקול, שמנע פגיעות רבות בהחלטותיו המקצועיות. ב-7 באוקטובר לקח חלק בקרבות הרבים שבהם השתתפה היחידה, לרבות הקרבות בבארי, מוצב נחל עוז ויד מרדכי. 

במשטרה סיפרו כי בקרב ביד מרדכי ארנון ולוחמיו הלכו אל אש התופת, אל תוך הלא נודע, ולחמו קרב של מעטים מול רבים בתעוזה ובמקצועיות. הכרעותיו בשטח כמפקד הכוח הצילו חיים.

נוכח גבורתו של זמורה, הממשלה החליטה היום כי המבצע לחילוץ ארבעת החטופים, ייקרא על שמו, "מבצע ארנון".

ארנון זמורה (צילום: באדיבות המשטרה)
הפופולריים