אחרי חשיפת כאן חדשות: לוחם המילואים ששם קץ לחייו הוכר כחלל צה"ל

לוחם המילואים ששם קץ לחייו הוכר כחלל צה"ל
צה"ל הודיע כי אלירן מזרחי, ששירת ברצועה במשך חצי שנה, הוכר כלוקה בפוסט טראומה וזומן לתקופת מילואים נוספת הוכר כחלל וייקבר בקבורה צבאית בהר הרצל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלירן מזרחי
אלירן מזרחי צילום: -

בהמשך לפרסום בכאן רשת ב: החייל אלירן מזרחי, ששם קץ לחייו ביום שישי הוכר כחלל צה"ל ונקבר בקבורה צבאית בהר הרצל, כפי שדרשה משפחתו - כך הודיע הערב (רביעי) צה"ל. מזרחי הוכר כלוקה בפוסט טראומה אחרי שסיים שירות מילואים בן חצי שנה ברצועה, והיה אמור להתחיל שירות מילואים נוסף בצו 8 ביום ראשון האחרון.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

ממשפחתו של אלירן נמסר בתגובה להחלטת מערכת הביטחון: "בשמחה מהולה בעצב, קיבלנו בצאת החג את ההחלטה הנכונה, הראויה והמוסרית של רשויות הצבא, להכיר באלירן כחלל צה”ל ולהביאו לקבורה בבית הקברות הצבאי בהר הרצל".

הם הוסיפו: "אנחנו שמחים שבסופו של דבר הגורמים הרלוונטיים במערכת הביטחון הבינו את העוול וקיבלו את ההחלטה הנכונה. אנחנו מבקשים להודות לכל מי תמך, בכל דרך שהיא. הערב הגיע מאבק זה לסיום, עצוב ומשמח כאחד".

מזרחי, בן 40, שם קץ לחייו בירייה יומיים לפני שהיה אמור לחזור לרצועה. הוא הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים. הוא גויס למילואים בתחילת המלחמה בצו 8 ושימש כנהג D9. הוא חווה את טראומת הקיבוצים בעוטף ובהמשך נכנס לרצועת עזה, שם פינה לוחמים פצועים, ספג עשרות טילי נ"ט, נתקל במארבים של מחבלים, ירי נשק קל, מטענים ומוקשים. כל זאת, כשהוא מפנה את הדרך יחד עם נהגים נוספים עבור הלוחמים. אלירן ויתר הנהגים סללו צירים, סילקו מטעני חבלה והשמידו מבנים ממולכדים ופירי מנהרות.

לאחר חצי שנה של לחימה חזר אלירן הביתה. הוא אובחן כסובל מפוסט-טראומה ולמרות זאת ביקש להמשיך לשרת במילואים. זמן קצר לאחר ששוחרר מהמילואים, קיבל צו 8 נוסף, והיה אמור להתייצב בשנית. משפחתו דרשה שייקבר בקבורה צבאית: "הצבא לקח אותו והצבא צריך לדאוג לקבורתו. אנחנו לא נקיים הלוויה שהיא לא צבאית, הוא נשאר בעזה גם כשהיה בבית והתכונן לצאת היום למילואים בצו 8", אמר אביו. 

כלל הפניות של אביו של אלירן לצבא ולמשרד הביטחון נענו בשלילה, בטענה כי אלירן לא היה חייל בשירות סדיר או במילואים בעת ששם קץ לחייו. עוד סיפר אביו כי עם סיום המילואים בחודש אפריל אלירן אמנם הגיע הביתה אבל "נשאר בעזה" - הוא התעורר בלילות, לא ישן, לא חזר לעבודתו, אחז בנשק ואיים. "חשבתי שזה אולי יעזור", אמר אביו לגבי ההכרה בו כלוקה בפוסט טראומה. 

הפופולריים