האסון ברפיח

דודו של ווסים שנפל: "נפצע, ויתר על ניתוח וחזר להילחם"

דודו של ווסים שנפל: "נפצע, ויתר על ניתוח וחזר להילחם"
שריף גאנם, בן משפחתו, סיפר: "היה עקשן, כינה את הלוחמים שלו 'הילדים שלי'" • ווסים בן ה-23 מבית ג'אן נפל בתקרית הקשה ברפיח יחד עם שבעה לוחמים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ווסים מחמוד
ווסים מחמוד צילום: צה"ל

שריף גאנם, דודו של ווסים מחמוד בן ה-23 מבית ג'ן שנפל בתקרית הקשה ברפיח, התראיין הערב (שבת) בחדשות השבת בכאן 11 וסיפר עליו: "הוא היה שקט ושקדן. הוא נפצע, ויתר על ניתוח - וחזר להילחם עם החיילים שכינה ילדיו".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
כל שמות הנרצחים במלחמה מאז ה-7 באוקטובר

שריף סיפר כי בני משפחתו התבשרו הבוקר על נפילתו, לאחר שמתחילת המלחמה גויס והיה בעזה. "הוא היה בתפקיד מפקד פלוגה, החליף מפקד פלוגה אחר בגדוד ההנדסה עקב פציעה. ווסים נפצע בתחילת המלחמה, חייג אליי ואמר לי שהוא רוצה לפגוש אותי, הוא הראה לי רסיס ביד והודיע שהוא לא מתכוון לעבור ניתוח", שיתף.

"ניסיתי לשכנע אותו שיטפל בעצמו ויחזור ללחימה, אבל הוא היה עקשן. הוא אמר שאם יבצע ניתוח אז יגבילו אותו והוא לא יחזור לחיילים שלו, ואין מצב שיעזוב אותם", אמר שריף. "אנשים נפצעים ונהרגים, והוא חייב להיות איתם שם. הוא כינה אותם 'הילדים שלי'".

ראש מועצת בית ג'ן, נזיה דבור, סיפר על ווסים: "הוא היה בחור משכמו ומעלה. חייכן, מקובל על כולם, יש לו המון חברים. הוא היה אמור להשתחרר ב-1 באפריל, והחליט להמשיך בלחימה. ווסים הצטיין בכל מה שעשה, היה אמור להשתחרר בעוד שבועיים לחופשת לימודים, תכנן ללמוד ולחזור להמשיך את השירות בצבא. לצערנו, בערב חג הקורבן, שהוא חג משפחתי, קיבלנו את הבשורה המרה הזו".

"יש לו משפחה מדהימה, שני אחיו שירתו גם הם בצה"ל. הוא היה חבר טוב של הבן שלי, והחברים שלו תיכננו לקראת חופשת הלימודים לחגוג את החג ביחד, אבל יד הגורל הייתה יותר חזקה מאיתנו".

הפיצוץ היה עז, הכלי בער במשך דקות ארוכות

שמו של ווסים, שנפל בתקרית ברפיח, הותר לפרסום מוקדם יותר הערב בסיום הפעילות של כוחות צה"ל בשכונת תל א-סולטאן. נגמ"ש מהנדסי מסוג נמר"ה של גדוד ההנדסה 601 התפוצץ בשעות הבוקר בפיצוץ רב עוצמה, וכל שמונת הלוחמים שהיו בתוכו נפלו.

נגמ"ש הפלסים נשא עליו לבנות חבלה ומוקשים בתאים חיצוניים. הפיצוץ העז גרם לפיצוצי משנה, כך שהכלי בער במשך דקות ארוכות. בצה"ל יתחקרו אם הנגמ"ש עמוס חומרי החבלה "סומן" על ידי חמאס כיעד לפגיעה לאחר שתצפיתן זיהה את הנמ"רה עם חומרי חבלה, או זיהוי של סימון טקטי על הרכב. זאת לאחר שהנגמ"ש היה כלי הרכב החמישי בטור הרכבים שנעו על הציר, לאחר שסיימו פעילות נגד תשתיות טרור ברפיח. 

 

הפופולריים