הושגה שליטה על השריפה סמוך למחלף שורש

הושגה שליטה על השריפה סמוך למחלף שורש
שריפה שפרצה סמוך לכביש 1 והתפשטה על פני עשרות דונמים כובתה תוך שימוש בצוותים רבים ומטוסי כיבוי. כביש ירושלים-תל אביב נחסם לזמן קצר אך נפתח מחדש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שריפה בסמוך לשורש
שריפה בסמוך לשורש צילום: 27א'

הושגה שליטה על השריפה שפרצה היום (רביעי) בסמוך למחלף שורש על כביש 1. הכביש נסגר למשך זמן מה בעקבות השרפה אך נפתח מחדש. האש התפשטה על פני עשרות דונמים אך בעקבות פעילות של עשרות צוותים ומטוסי כיבוי, הושגה שליטה על האש.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

תיעוד ממקום השרפה

 

טפסר משנה אבי הרוש, מפקד תחנת בית שמש: "השריפה ביער הצריכה פריסה של קווי מים לאורך של מאות מטרים, אספקת מים שוטפת, התערבות של מטוסי הכיבוי מטייסת אלעד, פעולות כיבוי של עובדי קק"ל, פינוי מטיילים מהיער וחסימת כבישים באמצעות משטרת ישראל.
שטח השריפה התפרס על עשרות דונמים ולאחר מס' שעות הושגה שליטה. בהמשך יבוצעו סיורים בשטח השריפה לשלילת התפתחות מוקדים מעשנים והחלה חקירה לגילוי נסיבות פרוץ השריפה". 

מפקד מחוז ירושלים טפסר שמוליק פרידמן: "סמוך לשעה 15:30 קיבלנו דיווח על שריפה גדולה שמתפתחת מערבית לשורש סמוך לכביש 1 ומסכנת את הישובים הסמוכים וכן את הנוהגים בכביש 1. הזנקנו עשרות צוותים כולל סיוע חוצה מחוזי וכן מטוסי כיבוי שבשעה זו נלחמים באש, בחום הכבד ומגינים על היישובים. בשלב הזה, אני יכול לדווח שהצלחנו לבלום את השריפה, ובזמן הקרוב אנחנו נשיג שליטה בשריפה"

דוברות המשטרה: "כוחות משטרה ממחוז ירושלים יחד עם שוטרי מתנ"א אגף התנועה, פועלים בשעה זאת לסייע ללוחמי האש בפעולות כיבוי שריפת חורש סמוך למחלף שורש בכביש 1. בעקבות השריפה, הורחקו מהמקום אזרחים וכלי רכב במטרה למנוע סכנה. כמו כן, פועלים לסייע בכיבוי השריפה מטוסי טייסת הכיבוי "אלעד" ומסוק היחידה האווירית של משטרת ישראל".

בתחילת החודש הירי הכבד מלבנון לעבר הצפון הוביל לשריפות ביותר מעשרת אלפים דונם. בקריית שמונה כוחות הכיבוי בלמו את האש ומנעו את התפשטות השריפה לבתים. בעמיעד הגיעו צוותי הכיבוי לשליטה בשריפה.

 

הפופולריים