העצימות בצפון לא השתנה?

מערך הייעוץ המשפטי בצפון, האחראי על אישור מטרות - צומצם משמעותית

מערך הייעוץ המשפטי בצפון, האחראי על אישור מטרות - צומצם
אנשי הייעוץ הם אלה שפועלים לתת הנחיות, בהתאם לדיני מלחמה, אך למרות גיוסם ב-7 באוקטובר, המערך פוזר בחלקו, ואין מי שייאש את התפקיד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צה"ל פועל בגבול לבנון, דצמבר 2023
צילום: דוד כהן, פלאש 90

חלק גדול ממערך הייעוץ המשפטי, שגויס ב-7 באוקטובר לצפון, צומצם משמעותית בהמשך - ולא גויס מחדש. גורמים המעורים בפרטים מסרו היום (שני), שעל אף הצהרות הפוליטיקאים, לפיהן עצימות המלחמה בצפון נשארה ללא שינוי, אותם אנשי ייעוץ פוזרו.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

כפי שדווח בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, הגורמים הסבירו שמערך הייעוץ המשפטי אחראי בפועל לתת הנחיות בהתאם לדיני מלחמה. כמו כן, על אנשי הייעוץ לאשר מטרות וכיוצא בכך, באופן שתואם את המלחמה ומטרותיה.  

בתוך כך, אליעזר צ'ייני מרום מונה לפרויקטור הצפון לאחר פארסה בהתנהלות סביב המינוי. ביום חמישי נחשף בכאן חדשות כי התערבות של חברת הכנסת לשעבר אסנת מארק, המקורבת לשרה נתניהו וחברת הכנסת קטי שטרית - הביאה לסיכול מינויו של אבי כהן סקלי לתפקיד פרויקטור בצפון, זאת לאחר שכבר התחיל בעבודתו. מארק ושטרית התנגדו נחרצות למינוי, ועל כן מארק שמצפה כבר תקופה ארוכה לתפקיד במשרד פעלה נגדו. אחת ה"האשמות" שעלו נגד סקלי היא כי תמך בעליזה בלוך לראשות עיריית בית שמש, בניגוד לדיל בליכוד עם המפלגות החרדיות.

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי במשרד ראש הממשלה דרשו להעסיק את אליעזר (צ'ייני) מרום לתפקיד, בהתאם לתנאים של מנכ"ל משרד ממשלתי. בסביבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו פנו לנציבות שירות המדינה ולמשרד האוצר בדחיפות, בדרישה שיקצו למרום תנאי שכר והעסקה של מנכ"ל, בהם שכר חודשי של כ-41,000 שקלים. גורמים בנציבות שירות המדינה מתחו ביקורת על הדרישה ואמרו כי לפי שעה נקבע שמרום יהיה אחראי על עובדים בודדים בניגוד לראש מנהלת תקומה שמנהל עשרות עובדים.

הפופולריים