עימותים בין שוטרים למוחים בהפגנה לשחרור חטופים בירושלים

עימותים בין שוטרים למוחים בהפגנה לשחרור חטופים בירושלים
מחאות פרצו בבירה בעקבות פרסום סרטון החטיפה של שלושה חטופים ב-7 באוקטובר. בכיכר פריז ירדו המוחים אל הכביש והתפתחו דחיפות ועימותים ביניהם לבין שוטרים במקום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה למען שחרור חטופים בירושלים
הפגנה למען שחרור חטופים בירושלים צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משפחות חטופים ופעילים למען השבתם הפגינו הערב (שני) בירושלים בעקבות פרסום סרטון החטיפה של הרש גולדברג פולין, אור לוי ואליה כהן. בכיכר פריז בבירה ירדו המוחים אל הכביש והתפתחו דחיפות ועימותים ביניהם לבין שוטרים במקום. משם המשיכו המפגינים לכיוון רחוב עזה, והמשטרה קידמה לכיוונם את המכת"זית שהובאה למקום.

תיעוד מההפגנה:

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

מהמשטרה נמסר: "בשעה האחרונה החלה מחאה שלא תואמה עם המשטרה באגרון בירושלים, ולמרות כך המשטרה פעלה לאפשר אותה - כל עוד לא היוותה הפרעה לתנועה. בתוך זמן קצר המשיכו המוחים בתהלוכה לא חוקית על הכביש, מאגרון לכיכר פריז בירושלים, במהלכה הם לא נשמעו להוראות השוטרים במקום וחסמו ציר ראשי בניגוד לחוק. בעקבות כך בשלב מסוים, ניתנה הוראת פיזור על ידי קצין משטרה במקום. לאחר שמפרי הסדר לא נענו לכך ולא נשמעו להוראות השוטרים במקום, החלה הדיפתם מהכביש". 

מטה המשפחות להחזרת החטופים פרסם הערב את סרטון החטיפה של הרש גולדברג פולין, אור לוי ואליה כהן כפי שתועד ממצלמות מחבלי חמאס. הסרטון פורסם לבקשת בני משפחותיהם. השלושה נחטפו ממיגונית שקיבלה את הכינוי "מיגונית המוות" לאחר שנמלטו מפסטיבל הנובה ברעים והם מוחזקים מאז בשבי חמאס במשך 262 ימים.

סיגי, אמא של אליה כהן, אמרה לטלי מורנו בחדשות הערב בכאן 11: "עסקה צריכה להיות. 120 חטופים לא יחזרו בחילוץ, הלוואי שזה היה אפשרי אבל זה לא. נתניהו חייב לגלות מנהיגות. הפחד הכי גדול שלי זה שממשלת ישראל תמשיך בהתנהלות שלה כי כרגע, זה לא עסקה ולא לחימה - הם צריכים להחליט".

צה"ל הודיע הערב כי רס"ם מוחמד אלאטרש נפל בקרב ב-7 באוקטובר וכי גופתו מוחזקת בידי ארגון טרור ברצועה. אלאטרש, בן 39 מסעווה שבנגב ואב ל-13, היה גשש בחטיבה הצפונית של אוגדת עזה.

מספר החטופים והחטופות ברצועת עזה עומד על 120, מהם 44 מוגדרים חללים.

הפופולריים