מות התינוק בן השנה: האישה שטיפלה בו יומיים - והזהירה את הרווחה

מות התינוק באילת: האישה שטיפלה בו - והזהירה את הרווחה
ג' נתקלה בפוסט חריג שפרסמה אימו של התינוק בן העשרה חודשים, ובו חיפשה שמרטפית ללא תשלום. כשטיפלה בו במשך יומיים הבחינה בסימנים מטרידים, ושיתפה גורמי רווחה בעיר: "אני פשוט מרוסקת ומאוכזבת שהם היו שם ולא ראו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג', שטיפלה בתינוק שמת במיטתו באילת
. צילום: .

ג', תושבת אילת שטיפלה בתינוק א' בן העשרה חודשים שמת במיטתו בעיר הלילה מאשימה את גורמי הרווחה בעיר: "עירבתי את הרווחה לפני כמה שבועות. הם לא ראו את כל הדגלים האדומים שהצבתי".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי 

ג' סיפרה לכאן חדשות בכתבה ששודרה הערב (שני) במהדורת החדשות בכאן 11 כי נתקלה בפוסט חריג שפרסמה אימו של א', ובו חיפשה שמרטפית ללילה ללא תשלום. "זה היה נראה לי מאוד מוזר. שלחתי לה הודעה כי רציתי לראות שהיא בסדר", סיפרה. מה שהיה אמור להישאר בגדר לילה הפך ליומיים. ג' סיפרה כי התינוק הגיע אליה בלי בגדים מתאימים, כשאימו לא מתעניינת בו כלל.

בעקבות הפירסום שלנו אמש במהדורה, במועצה לשלום הילד פנו לשר הרווחה מרגי בדרישה לערוך בדיקה מקיפה במקרה הזה ובמקרים קודמים שהיו בחודשים האחרונים ולבדוק - האם יש מי שפועל להסיק את המסקנות הנדרשות ולהפיק את הלקחים ברמה המקומית האישית והן ברמה הכללית עקרונית כדי למנוע הישנות של מקרים דומים.

עוד מציינת מנכ"לית המועצה לשלום הילד ורד וינדמן כי התגובה שנמסרה מעיריית אילת ולמעשה הימנעות הרווחה מתגובה, "הייתה קשה בעינינו. אנו סבורים כי ראוי וניתן היה לכל הפחות להתחייב לבדיקת המקרה".

הוריו של א' חשודים בהזנחה ומעצרם הוארך. גופתו של התינוק נשלחה לנתיחה במכון לרפואה משפטית. מטעמה של האם מסרו בסנגוריה הציבורית כי האם היא שהזמינה את כוחות מד"א וכי היא מכחישה את החשדות ומשתפת פעולה עם המשטרה. מעיריית אילת נמסר כי הם מנועים מלהגיב כיוון שהנושא נמצא בחקירת משטרה.

עורך דין קובי קיסוס, שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את האם החשודה, מסר: "מדובר באם צעירה שמעולם לא היו כלפיה תלונות על הזנחה אלימות. היא נמצאת במצב נפשי קשה נוכח הטרגדיה הקשה. האם היא שהזמינה את מד"א ברגע שראתה הידרדרות במצבו של בנה".

"היא משתפת פעולה באופן מלא ומכחישה את החשדות באופן גורף", הוסיף קיסוס, "אנו מצפים שהמשטרה תחקור את המקרה במהירות כדי שהאם תוכל להשתחרר ולהתחיל את תהליך שיקומי". 

הפופולריים