ירי מאסיבי וזריקת רימונים לעבר עסקים: חוליית ביצוע של משפחת פשע נעצרה בצפון | תיעוד

ירי מאסיבי ורימונים: נחשפה חוליית ביצוע של משפחת פשע
רביע אבו שאהין ומרון טאנוס, דמויות משמעותיות בארגון הפשע אבו לטיף, מואשמים בהטרדת עסקים לאחר שנעצרו בפשיטה משטרתית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד ירי לעבר עסק במעלות-תרשיחא
תיעוד ירי לעבר עסק במעלות-תרשיחא צילום: דוברות המשטרה

כתב אישום הוגש היום (שישי) נגד רביע אבו שאהין בן 27 מבוקעאתא, ומרון טאנוס בן 23 ממגאר, בגין ירי לעבר עסק במעלות תרשיחא והשלכת רימון רסס לעבר ביתו של איש עסקים בגולן - במטרה לסחוט כספים מבעלי העסקים. השניים חשודים ששימשו כחברי חוליית ביצוע של ארגון הפשע אבו לטיף שאחראי לפעילות עבריינית ענפה בצפון.

תיעוד הירי במעלות-תרשיחא

במחוז הצפוני של משטרת ישראל התקבלו דיווחים בחודשים האחרונים משני בעלי עסקים אודות ירי לעבר מתחם עסקים והשלכת רימון רסס לעבר בית ברמת הגולן ובמעלות תרשיחא. מיד עם היוודע על אודות האירועים נפתחה חקירה במהלכה לא עלה מצד הקורבנות רקע לאירוע או חשודים פוטנציאלים.

בתחילת חודש יוני הפכה החקירה לגלויה וכוחות המשטרה פשטו על מספר יעדים המקושרים לארגון הפשע ועצרו את אבו שאהין וטאנוס שנחשבים לדמויות משמעותיות בארגון. מחומר החקירה עולה כי השניים ביצעו ירי מסיבי לעבר העסק במעלות-תרשיחא ברכב מסוג סקודה, אשר היה מעורב מספר שבועות קודם לכן באירוע השלכת רימון הרסס לעבר ביתו של איש העסקים מרמת הגולן. עוד עולה כי בין שני האירועים, הרכב ששימש את החולייה הוסתר בתוך מטע זיתים בצפון הגולן.

הבוקר, עם סיום שלב החקירה שכלל מאות פעולות חקירה ייחודיות תוך שימוש ביכולות טכנולוגיות מתקדמות, הגישה פרקליטות מחוז חיפה כתב אישום חמור עם בקשה למעצר עד תום ההליכים כנגד שני המעורבים.

הפופולריים