עדינה זהבי חילצה את משפחתה מהלהבות - ונספתה: "פעלה כמו לביאה"

עדינה חילצה את משפחתה מהאש ונספתה: "פעלה כמו לביאה"
מחקירת שירותי הכבאות עולה כי האש החלה כתוצאה מהטענת אופניים חשמליים בתוך הבית. 18 בני אדם נוספים, בהם ילדים ותינוקות, נפצעו באורח בינוני וקל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עדינה זהבי ואריה זהבי
עדינה זהבי ואריה זהבי צילום: -

עדינה זהבי, בת 45 נפגעה באורח אנוש מכוויות ושאיפת עשן בשריפה שפרצה הלילה (ראשון) בבית בכוכב יעקב שבבנימין, ומותה נקבע עם הגעתה לבית החולים הדסה הר הצופים. מחקירת שירותי הכבאות עולה כי האש החלה כתוצאה מהטענת אופניים חשמליים בתוך הבית.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

18 בני אדם נוספים, בהם ילדים ותינוקות, נפגעו בינוני וקל בדליקה. אב המשפחה, אריה זהבי בן 48 וילד בן 8 נפגעו באורח בינוני ו-16 בני אדם בני שנה עד 17, בהם כאלה שהגיעו לסייע בחילוץ, נפגעו באורח קל. כולם פונו לבתי חולים בירושלים.

אריה אמר הבוקר: "אשתי האהובה פעלה כמו לביאה, היא חילצה את הילדים שלנו אחד אחרי השני מתוך הלהבות ומתוך העשן. עדינה הייתה חברה של כולם והייתה אשת חסד גדולה. אני המום ולא מוצא את המילים על האובדן ועל הדמות הענקית שזכיתי לחיות לצידה".

אבי זארוג, פרמדיק מד"א שגר ביישוב, סיפר: "הגעתי למקום מהר מאוד וראיתי עשן סמיך יוצא מהקומה הראשונה בבית פרטי בן שתי קומות. מחוץ לבית הייתה המולה וראיתי ילדים ונערים שחולצו מהבית על ידי ההורים. רובם סבלו משאיפת עשן ושניים סבלו גם מכוויות בגפיים. הם חילצו את הילדים אחד-אחרי-השני".

זארוג המשיך, "בשלב מסויים, האישה לא יצאה מהבית. לאחר מספר דקות, חילצו אותה כשהיא מחוסרת הכרה, לאחר ששאפה עשן רב. היא פונתה במצב אנוש, תוך פעולות החייאה. גבר וילד כבן 8 סבלו מכוויות ושאיפת עשן ופונו במצב בינוני. כל השאר פונו במצב קל לאחר ששאפו עשן. ההורים הצילו את כל הילדים".

הבית שנשרף בכוכב יעקב (צילום: דוברות כבאות והצלה לישראל)

טפסר משנה עידו פרץ: "התקבל דיווח על שריפה שפרצה בבית פרטי ביישוב כוכב יעקב. תוך כדי פעולות הכיבוי דיווחו לוחמי האש כי מדובר לבית המחולק לכמה יחידות דיור, והעשן חדר לכל המבנה".

"בבית וביחידות הדיור היה מטען אש רב, והשריפה הייתה מפותחת וכילתה את כל תכולת הבית, לוחמי האש נאבקו בלהבות עד להשגת שליטה על האש". מדוברות כבאות והצלה לישראל נמסר כי נפתחה חקירה.

הפופולריים