תיעודים

תקיפת ח"כ לזימי ואיום על מפגין: מח"ש פתחה בבדיקת אלימות השוטרים בהפגנות

תקיפת ח"כ לזימי ואיום על מפגין: מח"ש פתחה בבירור המקרים
מח"ש החלו בבירור שני אירועים שהתרחשו אמש בהפגנות בתל אביב ובירושלים - האחד, תקיפת חברת הכנסת לזימי. השני, תקיפת מפגין שבעת מעצרו שוטר איים וקילל: "אאנוס את אימא שלך"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
האלימות המשטרתית בהפגנות אמש
האלימות המשטרתית בהפגנות אמש צילום: נועם גורדון

אגף החקירות במחלקה לחקירות שוטרים פתחה היום (ראשון) בבדיקת האירועים האלימים אתמול בהפגנות בתל אביב ובירושלים. התקרית הראשונה הינה תקיפתה של חברת הכנסת נעמה לזימי בידי שוטרים, והתקרית השנייה היא תקיפת מפגין, כאשר השוטר שעצר אותו נשמע מקלל ומאיים: "אאנוס את אמא שלך".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

בהודעת מח"ש נמסר: "כפי שנעשה במקרים קודמים, בכוונת מח"ש ליצור קשר באופן יזום עם המפגין ועם חברת הכנסת, ולהזמינם להגיש תלונה, באופן שיאפשר את בירור המקרים לעומקם, באופן מקצועי ואפקטיבי".

לזימי התייחסה לעימות עם השוטרים בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. "שוטרים היכו אותי באלימות, משכו את השיער שלי בצורה שנשארו שיערות על היידים וחנקו אותי. כל זה בגלל עצור שהעביר טלפון למכרה ופתאום הייתה התחרפנות מוחלטת. דוברות המשטרה משקרת, אגיש תביעת דיבה", אמרה.

הריאיון המלא | האזינו

לדבריה, היא התערבה באירוע של העצור מול השוטרים, מכיוון ש"אין להם שום צו שיפוט לקחת את המכשיר. אין להם סמכות לעשות דבר כזה, הטלפון היה בכיס שלו והם החרימו פרטיות של אזרחים". לזימי סיפרה כי השוטרים אמרו לה בתגובה למעשייה כי "יש לאשפז אותה בבית חולים על אלימות קשה". 

כמו כן, לזימי זעמה על התנהלות דוברות המשטרה, וטענה כי ההודעות "משקרות" והן שונות מהתיעודים של אותם רגעים. "זו אלימות קיצונית וקשה. אלימות לא פחות קשה זו דוברות המשטרה שמשקרת. הסרטונים אומרים הכול הפוך, הכול מתועד. אי אפשר להעביר הודעות כל כך שיקריות ומסולפות. זו נורת אזהרה, הם הפרו את שלום הציבור".

תיעוד | ח"כ לזימי נהדפת בידי שוטרים בהפגנה בת"א

לזימי הבהירה שזו היא אינה תביעת הדיבה הראשונה שהגישה נגד דוברות המשטרה. "גם שם הכול מתועד. אאלץ לתבוע את משטרת ישראל על דיבה. הודעות הדוברות השקריות הן חלק מהדיקטטורה שהם מנסים לחולל פה. אי אפשר לתת לשר העבריין בן גביר, לעשות כרצונו". 

המשטרה מסרה אמש בתגובה לתקרית לזימי: "חשוד הצית מדורה צמוד לבניין ההסתדרות ונעצר. הוא התבקש למסור לשוטרים את הטלפון הנייד שלו, אולם ניסה להעלים אותו כאשר הוא מוסר אותו לאישה שהייתה לידו. ח"כ לזימי הפריעה לשוטרים לבצע תפקידם, תוך שהיא נדחפת בכוח בין השוטרים ומפריעה להם לתפוס את הטלפון. צר לנו שנושאת משרה ציבורית מתנהלת באופן פרובוקטיבי, תוך שימוש ציני בחסינות פרלמנטרית".

תיעוד | שוטר מקלל ומאיים על מפגין בירושלים

בתוך כך, על התקרית עם המפגין הנוסף בירושלים, המשטרה טענה שאותו מפגין לא נשמע לשוטרים שהורו על פינוי כיכר פריז, כדי לאפשר את פתיחת הכביש וגידף שוטרים. המשטרה מסרה אמש בתגובה: "התנהלות השוטר במקום אינה עומדת בקנה אחד עם נורמות השיח וההתנהלות המצופות מכל שוטר גם במצבים סוערים מעין אלו, ולכן היא תיבדק ותטופל בהתאם".

הפופולריים