זכתה לראות את בתה חוזרת מהשבי: הלכה לעולמה ליאורה ארגמני

זכתה לראות את בתה חוזרת מהשבי: נפטרה ליאורה ארגמני
ליאורה, אימה של נועה ארגמני, נאבקה במחלת הסרטן והייתה בת 61 במותה. משאלתה האחרונה הייתה לפגוש את בתה • לוחמי הימ"מ שחילצו את נועה במבצע ארנון ההרואי, סיפרו שהשאלה הראשונה שלה הייתה - "אמא שלי בחיים?"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ליאורה ארגמני
ליאורה ארגמני צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ליאורה ארגמני, אימה של החטופה שחולצה משבי חמאס נועה ארגמני, הלכה הבוקר (שלישי) לעולמה, לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. "ליאורה ז"ל העבירה את ימיה האחרונים לצד בתה נועה שחזרה מהשבי ולצד משפחתה הקרובה", נכתב בהודעת המרכז הרפואי איכילוב.

 הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

ליאורה הייתה בת 61 במותה לאחר שהתמודדה כבר יותר משלוש שנים עם סרטן קשה במוח. תיעוד רגעי החטיפה של נועה, הפך בעולם סיפורה של משפחת ארגמני לאחד מהסמלים לאכזריות חמאס - כשליאורה ז"ל התחננה בפני ביידן שיגשים את המשאלה האחרונה שלה - לראות את נועה עוד פעם אחת.

ב-8 ביוני, נועה חולצה במבצע מורכב בנוסיראת, יחד עם אנדריי קוזלוב, אלמוג מאיר ז'אן ושלומי זיו. באותו היום, נועה עזבה את בית החולים שיבא תל השומר לאחר שעברה בדיקות רפואיות ועברה לטיפול לצד אימה באיכילוב. לוחמי הימ"מ שחילצו את נועה במבצע ארנון ההרואי, סיפרו שהשאלה הראשונה שלה הייתה - "אמא שלי בחיים?".

נועה עברה מראש הכנה וליווי פסיכולוגי לקראת המפגש, שכן מצבה של ליאורה ברגעי האיחוד כבר היה מאוד קשה. הצוותים הרפואיים העריכו אז שנותרו לה עוד ימים או אפילו שעות ספורות. אבל ליאורה הצליחה להילחם עוד כמעט חודש, שבו נועה ישבה לצד מיטתה. הבוקר היא הלכה לעולמה.

מטה משפחות החטופים פרסם בשבוע שעבר מסר מצולם מנועה ארגמני, שחולצה משבי חמאס במבצע של כוחות הביטחון. היא שיתפה: "בתור ילדה יחידה להורים שלי, ולאמא שחולה במחלה סופנית, הדבר שהכי העסיק אותי בשבי זו הדאגה להורים שלי". 

נועה המשיכה והודתה: "תודה ענקית למשפחה ולחברים ולכל מי שהשמיע את הקול שלנו בזמן שלא יכולנו לדבר. תודה לכל האנשים הנפלאים שתמכו במשפחה שלי בזמנים הקשים. תודה לכל מי שתרם, שהתפלל ושנתן מעצמו בתקופה האחרונה הזאת. מאוד מרגש לחזור הביתה ולשמוע על כל האנשים הטובים שעזרו ותמכו".

"אנצל את המעמד הזה בשביל להזכיר שיש עוד 120 חטופות וחטופים בשבי חמאס, וביניהם אבינתן אור, בן זוגי ממנו הופרדתי ברגע החטיפה. אמנם אני נמצאת בבית עכשיו, אך אי אפשר לשכוח את אלה שעד היום נמצאים בשבי חמאס. צריך לעשות הכל על מנת להחזיר אותם הביתה", קראה.

את המסר המצולם סיימה במילים: "אני מאחלת לכולנו ימים שקטים יותר. שנהיה מוקפים במשפחה, בחברים, באנשים טובים ובעיקר שנדע לאהוב ולא לשנוא".

 

הפופולריים