כאן רשת ב

"המחבלים הציתו את הבית, נפרדנו כבר מהבנות": אחיו התאום נחטף - הוא ניצל בזכות חבר כיתת הכוננות

"המחבלים הציתו את הבית, נפרדנו כבר מהבנות"
איתן קוניו ומשפחתו ניצלו ב-7 באוקטובר בניר עוז בזכות חברי כיתת הכוננות. לאחים שלו - אחיו התאום דוד ואחיו אריאל - לא היה את אותו "המזל", והם בשבי חמאס כבר 270 יום | האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
האחים קוניו
. צילום: באדיבות המשפחה

דוד ואריאל קוניו בשבי חמאס בעזה כבר 270 יום. אח שלהם, איתן, התאום של דוד, ניצל עם בני משפחתו ב-7 באוקטובר בזכות שני חברי כיתת כוננות בניר עוז. בריאיון לקרן נויבך בתוכנית סדר יום, סיפר היום (שלישי) איתן כיצד ניצל ועל התקווה לראות את המשפחה מאוחדת.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

> רשימת החטופים המלאה שנותרו בשבי

"לא תיארתי לעצמי שזה ייקח כל כך הרבה זמן עד שיחזירו אותם", אמר איתן. הוא פנה לממשלה וביקש: "שיתעוררו, יאחדו כוחות ויעשו כל מה שאפשר כדי לסיים את זה". איתן פנה גם לדוד ואריאל ואמר, "מה שאני אומר כל לילה - אני אוהב אותם מאוד מאוד, מתפלל שיחזרו מתפלל ושולח להם המון כוחות".

"המחבלים הציתו את הבית, נפרדנו כבר מהבנות"

האזינו לסיפור של איתן קוניו

 

איתן שגר בניר עוז עם משפחתו קם לקול האזעקות ב-7 באוקטובר, בשבת בבוקר. "התחיל ירי טילים, נכנסנו לממ"ד, ואחרי 10 דקות של אזעקות רצופות אמרתי לאשתי שמשהו לא נראה לי. כשנגמרו האזעקות יצאתי מהממ"ד להבין מה קורה, ומיד אחרי זה חבר כיתת כוננות הודיע שהוא ראה שני מחבלים מחופשים לחיילי צה"ל באזור המרפאה, מיד חזרנו לממ"ד".

איתן סיפר שהיה לו מנעול בריח ומנעול בחלון. "הבנו שהקיבוץ נכבש. הגיעו אליי הביתה ותוך כדי שמענו יריות, פיצוצים, צעקות בערבית. פתאום הרחתי ריח של בנזין מתחת לדלת". בשלב הזה איתן ומשפחתו, שנמצאים בממ"ד, הבינו שהמחבלים הציתו את הבית והלכו.

"המון עשן התחיל להיכנס, שמתי מזרונים, סדינים וניסיתי ליצור חריץ אוורור ממזגן. אמרתי לאשתי שאם נצא עכשיו נהיה עם קנים על הראשים, היא הסכימה איתי ונשארנו בפנים". איתן ניגש לנסות לפתוח את הדלת והידית נשברה מבפנים, והוא הבין שהם תקועים בפנים.

"התקשרתי לעמית גורן, חבר כיתת הכוננות, שאמר לי ליצור קשר עם ערן סמילנסקי, שגם היה באמצע הלחימה מול המחבלים, והבטיח להגיע ברגע שיתאפשר לו". איתן סיפר שבשלב הזה אשתו והוא החליטו להיפרד מהבנות. "אמרנו שאנחנו אוהבים אותן ואנחנו מצטערים, המוות כבר היה שם".

לאחר שאמרו מילות פרידה לבנותיהם, הדממה שררה בחדר. "שלחתי לערן הודעה שאני בוכה, מתוסכל ושיבוא - התעלפתי. אחרי שהתעוררתי, מהטלפון, ערן אמר שהוא אצלי".  

בת זוגו של אריאל, ארבל יהוד, נחטפה עימו ב-7 באוקטובר וציינה בשבי לפני כשבועיים יום הולדת 29. אשתו של דוד, שרון, ובנותיהם, אמה ויולי, חזרו משבי חמאס לאחר 52 יום, במסגרת הפעימה השלישית של העסקה הראשונה. 

הפופולריים