מחכים לכן

נעמה לוי ציינה את יום הולדתה ה-20 בשבי, ארבל יהוד ציינה 29

נעמה לוי ציינה 20 בשבי, ארבל יהוד ציינה 29
משפחתה של נעמה וחבריה ערכו צעדה בקריאה לשובה הביתה • חברתה של ארבל: "לא יודעים מתי הייתה הפעם האחרונה שהיא הסתכלה לשמיים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צעדה שערכו משפחתה וחבריה של נעמה, שציינה 20 בשבי, בקריאה לשחרורה
צעדה שערכו משפחתה וחבריה של נעמה, שציינה 20 בשבי, בקריאה לשחרורה צילום: ללא

נעמה לוי, תצפיתנית שנחטפה ממוצב נחל עוז, ציינה היום (שבת) את יום הולדתה ה-20 בשבי. משפחתה וחבריה ערכו צעדה בקריאה לשחרורה. יוני, אביה של נעמה לוי, סיפר היום בריאיון לכאן רשת ב: "מציינים גיל של חופש ועצמאות ביום ה-260 שהיא בשבי, הבטן מתהפכת". ארבל יהוד שנחטפה מנחל עוז, ציינה אתמול את יום הולדתה ה-29. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
> החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

האזינו לריאיון עם אבא של נעמה בכאן רשת ב

נעמה לוי ציינה את יום הולדתה ה-20

בעודו צועד למען שחרורה - יוני, אביה של נעמה לוי, סיפר היום בריאיון לכאן רשת ב: "20 זה גיל של חופש ועצמאות, זה תחילת החיים. ובעצם ביום הזה אנחנו מציינים 260 יום שהיא בשבי והבטן מתהפכת".

איילת לוי, אמה של נעמה, קראה מכתב שכתבה ליום הולדתה: "נעמה יקרה, זה מכתב שאף אמא לא צריכה לכתוב לביתה. היום זהו יום הולדתך ה-20. את צריכה לחגוג אותו כשאת מוקפת בחברים ומשפחה. במקום זה, את סובלת כבר 260 ימים חטופה בעזה, מוקפת בטרוריסטים".

"260 ימים חטופה בעזה, מוקפת בטרוריסטים"

"לאן המכונית הזו לקחה אותך ומה קרה לך מאז, המחשבה נודדת במורד אפל ואכזרי. זה יותר מדי לשאת עבור אמא", אמרה. "המשאלה שלי היא להחזיק אותך בדיוק כפי שעשיתי בפעם הראשונה ביום הזה לפני 20 שנה, ולהבטיח לך שהכל יהיה בסדר. אוהבת, אמא". 

חמש התצפיתניות שנחטפו מבסיס נחל עוז בשבת השחורה - לירי אלבג, קרינה ארייב, אגם ברגר, דניאלה גלבוע ונעמה לוי, תועדו בסרטון על ידי מחבלי חמאס לאחר כיבוש הבסיס, כשהן אזוקות ובגדיהן מוכתמים דם. התיעוד אותר במהלך פעילות צה"ל ברצועת עזה. המשפחות אישרו את הקרנתו לציבור הרחב.

על אף שתצפיתנית בנחל עוז זיהתה אימון חריג של חמאס ארבעה ימים לפני הטבח, הדבר לא קיבל התייחסות ראויה. התרגול של ארגון הטרור נעשה בקרבת הגבול וכלל שיגור רקטות ופשיטות על טנקים צה"ליים. לפי גורמי ביטחון, למרות חריגותו של התרגיל, הוא תואר כ"עוד אימון".

עמית לוי, אחיה הגדול של נעמה, הציג בפני ראש ממשלת בריטניה אוליבר דאודן את סרטון החטיפה של התצפיתניות לצד בכירים נוספים בממשל הבריטי. הפגישה התקיימה לפני כחודש, במסגרתה הוטסה משלחת של מטה משפחות החטופים.

באופן חריג, ערוץ סקיי ניוז בערבית שידר את סרטון חטיפת התצפיתניות. לאחר שידורו, בערוץ ערכו ריאיון עם דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי, שאמר: "חשוב שהעולם הערבי יוכל לראות זאת. שומעים בסרטון איך הם קוראים להם סבאיא (נערות), ואומרים שהן יכולות להיכנס להריון".

אמה של נעמה התייחסה ב-The Free Press לסרטון הקשה בו היא נראית נלקחת בטנדר של מחבלים: "כולכם ראיתם אותה נגררת משיערה הארוך מתוך ג'יפ במקום כלשהו ברצועת כזה, כשמכנסייה האפורים מכוסים בדם. אולי הבחנתם בקרסוליה, שהיא יחפה וצולעת. הזמן שלה הולך ואוזל".

ארבל יהוד שנחטפה מניר עוז, ציינה אתמול את יום הולדתה ה-29

"21 ליוני, הוא גם היום הארוך בשנה – 'לא סתם', אמא שלה אומרת. כי ארבל היא בחורה עם אנרגייה בלתי נגמרת", סיפרה עליה גל האריס חברתה בריאיון לכאן רשת ב. ביחד עם ארבל נחטף אחיה, דולב יהוד ומאז המשפחה נאבקת לשחרורם. 

האזינו לריאיון עם חברתה של ארבל בכאן רשת ב


לכבוד יום הולדתה, משפחתה וחבריה ערכו במשך שלושה ימים תצפיות של ירח מלא: "יש לה עניין גדול עם החלל. להתעסק בכוכבים, להסתכל לשמיים. זה הדבר שהכי מעניין אותה, שם היא רואה את העתיד שלה", סיפרה.

ביום הטבח ארבל שהתה בממ"ד בקיבוץ ניר עוז יחד עם אריאל קוניו, בן זוגה, שגם אחיו נחטף - ואשתו ובנותיו שוחררו. "היא ובן זוגה, שחטוף גם הוא, היו נוסעים לדרום לצפות בכוכבים", סיפרה גל חברתה. "אנחנו לא יודעים מתי הייתה הפעם האחרונה שהיא הסתכלה לשמיים".

 

 

הפופולריים