"אהיה חזקה כמוך"

נועה ארגמני נפרדת מאימה ליאורה: "שמחה שיצא לי לראות אותך עוד פעם אחת"

נועה ארגמני נפרדת מאימה: "שמחה שראיתי אותך עוד פעם אחת"
נועה ספדה לאמה שמתה היום ממחלת הסרטן: "אמא שלי, החברה הכי טובה שיש, הבן-אדם הכי יפה וחזק שהכרתי בחיי. אני עומדת פה היום ועדיין מתקשה לעכל. כנגד כל הסיכויים אני כאן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נועה ארגמני בהלוויית אמה ליאורה ארגמני
נועה ארגמני בהלוויית אמה ליאורה ארגמני צילום: -

ליאורה ארגמני, אמה של נועה ארגמני שחולצה במבצע מעזה, הובאה היום (שלישי) למנוחות - לאחר שנפטרה ממחלת הסרטן. בתה נועה, שחולצה משבי חמאס רק לפני חודש, ספדה לה ואמרה: "נגד כל הסיכויים אני כאן".

 הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

"אמא שלי, החברה הכי טובה שיש, הבן-אדם הכי יפה וחזק שהכרתי בחיי", אמרה נועה, "אני עומדת פה היום ועדיין מתקשה לעכל. תודה לך. שמחה שיצא לי לראות אותך לפחות עוד פעם אחת. תודה על 26 שנים שזכיתי להיות לצידך. למדתי ממך הרבה. לקחת אותי לטייל איתך סביב על העולם והפכת אותי לבן-אדם חזק".

נועה המשיכה וספדה: "הכלים שנתת לי הם כלים שלא אוכל לרכוש בשום מקום אחר. כל פעם שהיה קשה דחפת אותי קדימה. אני מבטיחה לך שאמשיך ללכת בדרכך. מבטיחה לך שאשמור על אבא. מבטיחה לך שאהיה חזקה בדיוק כמוך. אמא, תמיד תיהי איתי לא משנה לאן אלך ואת מי אפגוש. כמו שלימדת אותי כשהייתי ילדה קטנה - אני אוהבת אותך עד השמיים ובחזרה".

ליאורה ארגמני הלכה הבוקר לעולמה, לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. "ליאורה ז"ל העבירה את ימיה האחרונים לצד בתה נועה שחזרה מהשבי ולצד משפחתה הקרובה", נכתב בהודעת המרכז הרפואי איכילוב.

ליאורה, בת 61, שהתמודדה כבר יותר משלוש שנים עם סרטן מתקדם במוחה. תיעוד רגעי החטיפה של נועה, הפך בעולם סיפורה של משפחת ארגמני לאחד מהסמלים לאכזריות חמאס. ליאורה התחננה בפני ביידן שיגשים את המשאלה האחרונה שלה - לראות את נועה עוד פעם אחת.

ב-8 ביוני, נועה חולצה במבצע מורכב בנוסייראת. באותו היום, נועה עזבה את בית החולים שיבא תל השומר לאחר שעברה בדיקות רפואיות ועברה לטיפול לצד אימה באיכילוב. לוחמי הימ"מ שחילצו את נועה במבצע ארנון ההירואי, סיפרו שהשאלה הראשונה שלה הייתה "אמא שלי בחיים?".

הפופולריים