קציני שב"ס שהיו מעורבים במות אסיר ביטחוני יפוטרו?

קציני שב"ס שהיו מעורבים במות אסיר ביטחוני יפוטרו?
קצין המשמרת וסגנו בזמן האירוע שבו הוכה למוות המחבל תאאר אבו עצב בתאו זומנו לשימוע לפני פיטורים והוצאו לחופשה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית הכלא קציעות
בית הכלא קציעות צילום: נתי שוחט, פלאש90

שני קציני שב"ס, קצין משמרת וסגנו שהיו במשמרת בזמן האירוע החריג, שבמסגרתו הוכה למוות המחבל תאאר אבו עצב בתאו בכלא קציעות - עברו שימוע לפני פיטורים ונמצאים בחופשה כפויה עד לקבלת החלטה בעניינם. כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. מדובר. תיק החקירה הפלילי עדיין ממתין להחלטת הפרקליטות והמשטרה אם להעמידם לדין. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

סנגורו של קצין המשמרת המועמד לפיטורים מסר בתגובה: "מרשי מכחיש את כל המיוחס לו, מדובר בקצין מצטיין שמקווה לשוב בקרוב לשירות בתי הסוהר".

משירות בתי הסוהר נמסר: "לאחר פתיחת התיק הפלילי בגין האירוע נשוא פנייתכם הוצאו לחופשה כפויה מפקד המשמרת וסמל המשמר. בנוסף, כנגד שניהם נפתח הליך מנהלי של פיטורים, במסגרתו הוזמנו לשימוע. ההליך טרם הסתיים". 

19 סוהרים מכלא קציעות חשודים בתקיפה בנסיבות מחמירות של תאיר אבו עסב, אסיר ביטחוני תושב קלקיליה, שהיה כלוא שנים ארוכות על ניסיון רצח. על פי החשד, קבוצת הסוהרים תקפה את האסיר, ולמחרת התקיפה, חבריו לתא דיווחו לסגל כי מצאו אותו ללא רוח חיים. 

האסיר הוותיק שימש בין היתר דובר אסירי הפתח בכלא. מעמדו האמיר עד כדי כך שאחד הסוהרים בכלא הזה הבריח בעבורו לכאורה, מתחת לאפם של הבכירים בשב"ס במשך חודשים ארוכים, טלפונים ניידים. זאת בתמורה לעשרות אלפי שקלים.

בשלב מסוים נעשתה פשיטה על תאו של הסוהר המושחת, ובה ניתן לראות כיצד הטלפונים הוסלקו מפורקים בתוך קופסת סיגריות בדרכם לשימוש בתוך תאי המחבלים. אלא שלמרות שיחות הטלפון המפלילות לכאורה בין המחבל המסוכן לסוהר המשרת, המחבל הכחיש את הקשר וטען בחקירותיו כי הסוהר מנסה לחפות על הברחה דווקא לאסירים - מחבלי חמאס.

לפי כתב האישום שהוגש נגד האסיר שנמצא מת בתאו, במשך חודשים ארוכים בין ספטמבר למרץ השנה, שילם שוחד בסכום של כ-70 אלף שקלים לסוהר בגין הכנסת טלפונים ניידים ועוד. הוא נאשם במתן שוחד והחזקח טלפונים ניידים, בעוד הסוהר הודה לאחרונה במיוחס לו וממתין לִגזר דינו. תאיר התעקש לנהל את משפטו לאחר שהליך גישור התפוצץ ואף הצהיר לפרוטוקול כי יפתח תיבת פנדורה בנוגע לכל מה שהוא יודע על שב"ס.

הפופולריים