שובה של הרפורמה? רוטמן: "איאבק במערכת המשפט אם זה נוגע בביטחון המדינה"

רוטמן: "איאבק במערכת המשפט אם זה נוגע בביטחון המדינה"
יו"ר ועדת חוקה התייחס בכאן רשת ב להמשך קידום הרפורמה המשפטית ואמר: "המעורבות של מערכת המשפט בהחלטות הביטחוניות הגיעה לרמה שמקשה על הממשלה לנהל את המלחמה - צריך לפטר את היועמ"שית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יונתן זינדל, פלאש 90
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ועדת חוקה, חבר הכנסת שמחה רוטמן, סירב היום (חמישי) בריאיון לליאל קייזר ורועי שרון בכאן רשת ב לומר שלא ימשיך בקידום הרפורמה המשפטית בממשלה הנוכחית: "אטפל בכל מה שנוגע בביטחונה של מדינת ישראל גם אם זה תלוי בעימותים ובמאבקים עם מערכת המשפט".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

רוטמן הוסיף: "חברי הקואליציה קיבלו החלטה בתחילת המלחמה לשמור את הצורך בתיקון המערכת ולעסוק במלחמה. בכול זמן שהמערכת  לא התחילה לא לסכן חיי חיילים, לנסות להעמיד לדין אנשים שחיסלו מחבלי נוח'בה ב-7 באוקטבור, להתערב בסוגיות ההומניטריות ולהתערב ביכטולת של הממשלה לתפקד בזמן מלחמה - חשבתי שזו החלטה נכונה".

אולם לטענתו: "בשנייה שהדבר הזה השתנה אני חושב שהמחויבות שלנו לביטחון המדינה דורשת שלפחות באופן ממוקד בנושאים האלו, במה שחייבים לטפל בזמן לחימה - לא נניח את ידינו. המעורבות של מערכת המשפט בהחלטות הביטחוניות הבסיסיות ביותר הגיעה לרמה שמקשה על הממשלה לנהל את המלחמה - צריך לפטר את היועמ"שית". 

יו"ר ועדת חוקה התייחס להצעת החוק שיזם שתקבע מגבלות משמעותיות ותצמצם את הסמכות להכניס אזרח ישראלי למעצר מנהלי: "החוק שלי אומר שלמרות שמדינת ישראל מאפשרת מעצרים מנהליים, ובוודאי כלפי אזרחיה, החוק שלי לא מבקש לבטל את האפשרות הזאת, הוא רק אומר שהכלי הזה שפוגע בזכויות אדם ואזרח, שמופנה כלפי אזרחי ישראל, יוגבל כאשר עוסקים באזרחי ישראל. ויופנה רק למי שהוא חלק מארגון טרור".

עוד אמר: "כלי המעצר המנהלי ניתן לשב"כ כדי להתמודד עם איום הטרור על מדינת ישראל. כאשר השב"כ עושה ויעשה בזה שימוש מעבר למטרה שלשמה נתנו לו את הכלי הזה, הדבר הזה צריך להיפסק. אפשר יהיה לעצור אזרחי ישראל במעצר מנהלי למרות החריגות של העניין, בין אם מדובר בערבי ובין אם מדובר ביהודי - שזומם לפגוע בחייהם ובשלומם של אזרחי מדינת ישראל".

 

 

 

 

 

הפופולריים