"היה אובססיבי אליה": גבר יואשם בהרעלת בת זוגו, שגרמה לשיתוקה

"היה אובססיבי": גבר יואשם בהרעלת בת זוגו, שגרמה לשיתוקה
על פי החשד, הגבר התקין אמצעי מעקב ברכבה של הקורבן, והזריק לה רעל כדי למנוע את יציאתה למשמרת בה צפויה הייתה לעבוד עם עובד אחר. גורמי רפואה מסרו שהשיתוק שנגרם בפלג גופה התחתון כתוצאה מכך - בלתי הפיך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המזרקים שנמצאו בדירתו של הגבר שחשוד בהרעלת בת זוגו
המזרקים שנמצאו בדירתו של הגבר שחשוד בהרעלת בת זוגו צילום: דוברות המשטרה

תושב ירושלים בן 49 נעצר לחקירה בחשד שהרעיל את בת זוגו ואם ילדיו, ייתכן שבשל אובססיביות רבה לה. הפרקליטות הודיעה היום (שני) על כוונתה להגיש נגדו כתב אישום בימים הקרובים.

> המדינה יכולה לעצור את רצח האישה הבאה | אז מה אפשר לעשות?

בסוף חודש מאי התקבל דיווח במשטרה על חשד כלפי תושב ירושלים שהזריק ככל הנראה חומר מסוכן לבת זוגו. זאת, לאחר שהיא אושפזה בבית החולים בעיר. כתוצאה ממעשים אלו, נגרם לאישה שיתוק בפלג גופה התחתון ועל פי חוות דעת רפואיות - המצב בלתי הפיך.

על פי ממצאי החקירה, בשעות הבוקר המוקדמות באותו היום, לאחר שהקורבן התעוררה בביתם, היא שיחקה עם נכדתה במשך מספר שעות. לאחר מכן, שבה למיטתה ובהמשך, התעוררה לדבריה כשהיא בבית החולים, לצד בני משפחתה. 

במהלך שהותה בהשגחה רפואית, עלה חשד ממשי בעקבות סימנים מחשידים עליהם הצביעו גורמי הרפואה, כי החשוד ניסה לפגוע בה כאמור, ככל הנראה באמצעות הזרקת חומר רעיל ואספקת חומרי הרדמה אותם הכניס לשתייה. על פי החשד של חוקרי המשטרה, מעשים אלו נעשו במטרה לסכל את יציאתה למשמרת בה צפויה הייתה לעבוד עם עובד אחר.

בתוך כך, ימים ספורים לאחר מכן, אותרו מתחת לחלון חדר השינה של בני הזוג מזרקים בהם על פי החשד השתמש החשוד למעשיו. מזרקים אלו ושאריות חומר חשוד, הועברו לבדיקות מעבדות משטרת ישראל ומעבדות נוספות.

עוד עלה בחקירה, כי במשך זמן רב קודם לכך חיפש באינטרנט דרכים לביצוע מעשה פלילי זה, בין היתר תוך קריאה אודות מקרה הרעלה באמצעות נפט שהתרחש בעבר. בנוסף, הצליחו החוקרים לאסוף ממצאים רבים ממכשירו הסלולרי המחזקים את החשדות כלפיו - התכתבויות, היסטוריית חיפוש, "פתקים" בהם נכתב על כוונותיו ושנמחקו באותו הבוקר טרם מעצרו, וממצאים נוספים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

בחיפוש שנערך ברכבה של הקורבן, אותרו אמצעי מעקב סלולרי, באמצעותו ביצע החשוד למעלה מ-1,500 שיחות "האזנה ומעקב" ליותר מ-6,000 דקות האזנה, בתקופה של כחצי שנה. בנוסף נהג החשוד לעקוב אחר בת זוגו, הן בעצמו ובמספר מקרים הסתייע באמצעות אחרים, ונהג לפקוד את מקום עבודתה באופן תכוף.

מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת מאז מעצרו הראשוני, וערערים שהוגשו על ידי סנגורו נדחו פעם אחר פעם בבית המשפט מחוזי. היום הוגשה הצהרת תובע מטעם הפרקליטות על הכוונה להגיש בימים הקרובים את כתב האישום, ולטובת כך הוארך מעצרו ב-3 ימים נוספים, עד ל-10 ביולי.

פקד רן מור, קצין החקירות בתחנת מוריה, ציין: "נאספו ממצאים רבים המעידים על אובססיביות מוגזמת מצד חשוד כלפי בת זוגו, שכללה בין היתר מעקבים שלו ושל אחרים אותם רתם לעניין, התקנת אמצעי טכנולוגי שיסייע לו בכך, ניסיונות מסוכנים על פי החשד לסכל ולשבש את הגעתה למקום עבודתה מפעם לפעם בשל קנאתו החולנית למחשבה שעובדת יחד עם גבר אחר".

הפופולריים