תושבי גדרה זועמים: זינוק חד בתשלומי הארנונה

תושבי גדרה זועמים: זינוק חד בתשלומי הארנונה
תושבי העיר, שנדרשו להסדיר את התשלומים לעירייה, גילו לתדהמתם עלייה של יותר מ-10% - שמצטרפת לעלייה החדה מהשנה שעברה. ראש המועצה סהר פינטו הפנה אצבע מאשימה להנהלה הקודמת: "אחראית לגירעון הגדול בתולדות העיר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גדרה
גדרה צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

פרסום ראשון: תושבי גדרה קיבלו השבוע את תלוש הארנונה החודשי וגילו לתדהמתם כי המועצה החליטה להעלות את התעריפים ב-11.5 אחוזים. כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית "צבע הכסף" בכאן רשת ב.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

מה הוביל לעלייה המטאורית בתעריפים? על פי הנחיה של משרד הפנים, ב-2024 חלה עליי של 2.68 אחוזים בתעריף, אולם ראש מועצת גדרה סהר פינטו בחר להוסיף להתייקרות הזו 7 אחוזים. משרד הפנים הנחה להעלות את המחירים גם בינואר 2025 ב-5.29 אחוזים, ובמועצה החליטו על העלאה נוספת של 4.5.

למעשה, העלייה בתעריפים עבור תושבי גדרה חולקה לפי 7 אחוזים לשנת 2024 ועוד 4.5 אחוזים לשנת 2025. כאשר בוחנים את הקפיצה במחירי הארנונה למגורים בעיר מחודש דצמבר 2023 ועד לינואר 2025 - מדובר בעלייה חדה של 21 אחוזים.

ראש מועצת גדרה סהר פינטו הפנה אצבע מאשימה להנהלת המועצה הקודמת. "ההנהלה הקודמת הותירה את גדרה עם הגירעון הגדול ביותר בתולדותיה בשיעור של 75 מיליון שקלים על תקציב מאושר של 185 מיליון. יודגש כי התכנון של ההנהלה הקודמת ודרישת משרד הפנים היו העלאה חריגה גבוהה הרבה יותר".

"נוכח התנהלות ההנהלה הקודמת ולנוכח העובדה כי הארנונה בגדרה נמוכה משמעותית ביחס לרשויות סביבה, כגון מזכרת בתיה ורחובות. הנהלת המועצה הנכנסת נקטה אמצעים משמעותיים לבלום את העלאת הארנונה החריגה, בין היתר בתוכנית התייעלות, קיצוץ תקנים, ראש המועצה ויתר על נהג ורכב מהמועצה, יציאה למכרזים שיחסכו כסף לרשות וקיצוץ יועצים מיותרים שקיבלו הון בהנהלה הקודם", הוסיף.

"כל אלטרנטיבה משמעותה העלאה חריגה יותר ועשויה להביא את גדרה לידי פשיטת רגל. אף ראש מועצה נכנס ואף הנהלת עיר נכנסת לא רוצים להעלות ארנונה ולפטר עובדים כדי להתמודד עם חובות העתק שהשאירו קודמיהם. ראש המועצה והנהלת המועצה מחויבים שהפעם, בניגוד לעבר, כל שקל יחזור לטובת התושבים וכי לאחר שיאזן את המצב הכלכלי יפעל להפחתת הארנונה".

הפופולריים