תיקי האלפים

השופטים הכריעו: עדות נתניהו תחל ב-2 בדצמבר

השופטים הכריעו: עדות נתניהו תחל ב-2 בדצמבר
הפרקליטות התנגדה לבקשתו של ראש הממשלה לדחות את העדות למרץ 2025. נימוק השופטים: "מדובר בתיק מורכב ורחב היקף באופן חריג. קיים אינטרס ציבורי מהותי בקידום ההליך ככל הניתן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השופטים קבעו היום (שלישי) כי עדותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בפרשת תיקי האלפים תחל ב-2 בדצמבר 2024. החלטה זו של השופטים מגיעה על רקע בקשתו של נתניהו לדחות את העדות וההתנגדות לכך מצד הפרקליטות.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בנימוקם להחלטה ציינו השופטים את הדחיפות בצורך להתקדם בתיק. "נקודת המוצא היא כי מדובר בתיק מורכב ורחב היקף באופן חריג, בה בעת קיים אינטרס ציבורי מהותי בקידום ההליך ככל הניתן. הבאנו בחשבון את השיקולים בהם חילופי ייצוג והאפשרות להכין את ראש הממשלה לעדות במהלך המלחמה".

נתניהו ביקש לפני כשבועיים לדחות את עדותו לתאריך 25 במרץ, בין היתר בעקבות המלחמה המתמשכת בעזה. משמעות הבקשה היא הפסקה של חצי שנה בין סיום פרשת התביעה לתחילת פרשת ההגנה. בבקשתו הזכיר נתניהו את חילופי עורכי הדין, לאור יציאת עו"ד בן צור מהתיק, ואת העובדה שהתקיימו 278 ישיבות במסגרת פרשת התביעה.

בפרקליטות התנגדו לבקשתו של נתניהו, ודרשו שהיא תתחיל כבר ב-1 בנובמבר. "מדובר בבקשה שמשמעותה הקפאת המשפט הפלילי למשך 8 חודשים. התביעה סבורה כי על העדות להתחיל לכל המאוחר מיד לאחר חגי תשרי", ציינו בהודעה. "אם ראש הממשלה חזר בו ועמדתו העדכנית היא שמילוי תפקידו הציבורי אינו מאפשר ניהול תקין של המשפט, עליו להבהיר כך במפורש, ולא להבליע טענה חדשה זו בבקשה בעניין מועדים".

הפופולריים