לאחר ששיתק את אשתו: אליהו פרג לא יואשם בניסיון לרצח

לאחר ששיתק את אשתו: אליהו פרג לא יואשם בניסיון לרצח
פרקליטות המדינה הגישה את האישום לבית המשפט המחוזי בירושלים, לאחר שהנאשם תקף את אשתו בהזרקה של חומרי ניקוי לגופה ובכך גרם לה לנזק בלתי הפיך בפלג גופה התחתון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המזרקים שנמצאו בדירתו של הגבר שחשוד בהרעלת בת זוגו
המזרקים שנמצאו בדירתו של הגבר שחשוד בהרעלת בת זוגו צילום: דוברות המשטרה

פרקליטות המדינה הגישה היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד אליהו פרג בגין עבירת חבלה בלבד ולא בניסיון לרצח, כפי שיוחס לו תחילה בשביל לפתוח בחקירה. זאת לאחר שהזריק לאשתו חומרי ניקוי ובכך גרם לה לשיתוק בלתי הפיך של פלג גופה התחתון.

> המדינה יכולה לעצור את רצח האישה הבאה | אז מה צריך לעשות?

פרג ביצע את המעשה על רקע קנאותו האובססיבית, לאחר שהתעורר בו החשד כי היא בוגדת בו. בפרקליטות הסבירו כי החומרים שהוחדרו לגופה של אשתו וריכוז החומרים לא היה יכול להוביל למוות. החדרת המחט לגבה, כפי שביצע הנאשם, היא שהובילה לנזק גופני בלתי הפיך.

כתב האישום מייחס לפרג עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, שלילת כושר התנגדות לשם ביצוע עבירה, פציעה בנסיבות מחמירות, שימוש ברעל מסוכן, פגיעה בפרטיות, האזנת סתר שלא כדין והיזק לרכוש במזיד, "בהתאם ליסוד הראייתי הקיים בתיק". כמו כן, הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להאריך את מעצרו של פרג עד תום ההליכים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

מכתב האישום עלה כי פרג התקין מכשירי האזנה ואיתורן ברכבים שלהם ללא ידיעתה, עקב אחר מיקומה והאזין לשיחותיה בתדירות יום-יומית במשך שעות. במהלך חייהם יחד, במספר רב של הזדמנויות, היה מתפרץ ונתקף זעם במהלכם היה צועק ושובר חפצים ורהיטים בביתם. בנוסף, במהלך מספר הזדמנויות הכניס חומר מסוג בנזודיאזפינים לכוסות השתייה שנתן לה, באופן שהשפיע על תפקודה וגרם לה להירדם.

באותו המקרה, האישה שהותקפה התעוררה לאחר הזרקת החומרים המסוכנים והחלה לצעוק מכאב בבטנה, מלווה בפרג בנסיעה לבית החולים תוך כדי שהוא נמנע מלדווח על מעשיו. בהמשך, מצבה של המתלוננת הידרדר כתוצאה מהדקירה שדקר בה, כאשר המחט שהחדיר לה גרם לה לנזק בלתי הפיך. 

 

הפופולריים