מוכרת לי מפעם | הזווית

מוכרת לי מפעם | הזווית
שוב - שיא תחלואה לגל הנוכחי נשבר, שוב - המומחים מזהירים מסגר בחגים, שוב - לא סגורים על מתווה לבתי הספר | מה השתנה?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אכיפה, קורונה, פברואר
צילום: צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

ושוב - שיא תחלואה לגל הנוכחי נשבר אתמול. ביממה החולפת נפטרו עשרה חולי קורונה והמספרים לא עוצרים. המומחים מזהירים מסגר בחגים וכי יש לנקוט בצעדים כבר עכשיו - אם אין תו ירוק מלא, הם אומרים - נגיע למצב שמצריך סגר עוד לפני החגים.

ועכשיו לחדשות מהעתיד. או מהעבר. קבינט הקורונה יתכנס היום שוב לאור העלייה בתחלואה. במשרד הבריאות סבורים שדרושה החמרה של ההגבלות, אבל חוששים שהן לא יתקבלו בקבינט הקורונה. מנכ"ל המשרד, שאמר כי המצב "מדאיג", יותר מרמז אתמול על מה שהוא צפוי להמליץ עליו בישיבה: "אנחנו בוחנים את הידוק התו הירוק ואפשרויות נוספות כדי להגביל את התחלואה".

מה זה אומר בדיוק להדק את התו? הכיוון: חיוב ילדים בבדיקות (עד עכשיו היה להם פטור); כניסה לאירועים רבי משתתפים - למחוסנים ולנבדקים בלבד; שינוי המדיניות בנתב"ג כך שתוגדר רשימה מצומצמת של מקומות מותרים, במקום רשימת ארוכה של מדינות אסורות; וגם, מגבלות התקהלות וחזרה לעטיית מסכות באירועים - גם בחוץ.

ושוב המנהיגים מצטלמים ומתחסנים, וקופות החולים מפרסמות באטרף: "אלפים רצו למנה השלישית". ושוב מדברים על הכפלת מספרים. בדיון על העלייה בתחלואה בקורונה שראש הממשלה כינס בתוך דיוני התקציב, הוצג ניתוח נתונים של חוקרים בכירים. לפי הניתוח, עד סוף אוגוסט יהיו בין 600 ל-1,200 חולים במצב קשה, ויותר מ-50 מונשמים בתוך כשבוע.

ומה הלאה? שוב לא סגורים על מה לעשות עם בתי הספר. קפסולות, מישהו? קשה לדמיין איך יראה היום הראשון של שנת הלימודים, בעוד פחות מחודש. אז אתמול הוצג פיילוט לתוכנית ה"כיתה הבטוחה" של בית החולים שיבא. בשורה התחתונה והלא-בטוח שניתנת ליישום: הניסיון לצמצם את הבידודים ייעשה על ידי המון בדיקות.

שר הבריאות ניצן הורוביץ חוזר וטוען: לא צריך סגר, נחיה לצד המגפה. אבל עם יד על הלב, שנה פלוס מאז פרוץ הקורונה, 6,487 מתים כבר הראו שלא ממש אפשר לחיות לצידה.

הפופולריים