הנאום שהשתבש: לרגע, נתניהו נראה כמו לוזר

הנאום שהשתבש: לרגע, נתניהו נראה כמו לוזר
במקום לעשות מהלך שיחזיר אליו את השליטה, ראש הממשלה נלחץ וקבע הצהרה מהרגע להרגע. אלא שבניגוד לבנט, הוא לא ניסה לספק תשובות למהלכים הצפויים שלו. בינתיים במפלגת השלטון מרגישים את החולשה, וקרב הירושה כבר יצא לדרך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו בהצהרה לתקשורת, 21.4.21
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בנימין נתניהו נראה מיוזע, לא קוהרנטי ומבולבל במסיבת העיתונאים אמש (רביעי). כמה מהכתבים נדרשו באופן חריג לחזור שוב על השאלות שלהם, וראש הממשלה נראה פשוט עייף ולא מרוכז. יריביו לא עושים לו חיים קלים. אבל אחרי הכישלון הצורב בכנסת, נתניהו היה צריך לעשות מהלך שיחזיר אליו את השליטה במצב.

במקום לעשות חושבים ולתכנן מהלך שיניב פירות, ראש הממשלה נלחץ מהצהרת נפתלי בנט ששודרה בפריים-טיים בכל הערוצים, וקבע מהרגע להרגע הצהרה שנועדה להיות תגובה ליו"ר ימינה. אלא שבשונה מבנט - שהצליח, גם אם בקושי, לספק תשובות למהלכים הצפויים שלו - נראה שנתניהו אפילו לא ניסה.

ההיגררות אחרי בנט נראתה כחולשה. יו"ר ימינה בא מוכן מאוד לנאום. הוא פתח באיחולי החלמה לאיציק סעידיאן, נכה צה"ל שנאבק על חייו בבית החולים. בנט נראה רגוע וממלכתי, על אף שבדבריו הפר ברגל גסה את הבטחת הבחירות שלו שלא להקים ממשלת רוטציה עם יאיר לפיד.

החולשה של נתניהו גורמת לסערה מתחת לפני השטח בתוך הליכוד. הקרבות מורגשים מאוד בקרב הבכירים בצמרת הרשימה. השרה מירי רגב טענה השבוע שיריב לוין ומיקי זוהר אחראים לכישלון ההצבעה בכנסת. המטרה של רגב הייתה לפגוע ביריב לוין, שנחשב כמועמד "לרשת" את נתניהו. השר ישראל כ"ץ, כפי שכבר נחשף, פועל כדי למצב עצמו כמועמד להחליף את נתניהו בצמרת הליכוד. שיח שכזה לא נשמע שנים ארוכות בליכוד. ועכשיו, כשבמפלגת השלטון מרגישים את החולשה, קרב הירושה כבר יצא לדרך.

נתניהו צלח משברים פוליטיים רבים בזכות התדמית שלו כ"ווינר" פוליטי. גם ברגעי שפל פוליטיים הוא ניסה לשמור על ארשת הפנים של "ראש ממשלה". בהצהרה שהשתבשה בליל אמש, לראשונה מזה זמן רב, הוא נראה ולו לרגע - כלוזר.

הפופולריים