בדרך לקלפי עוצרים לסלפי באבו דאבי - עכשיו עם הקובץ

איך טיסה של 3.5 שעות נגררת כבר 3.5 חודשים?
אבי השלום עם איחוד האמירויות לא זכה למה שעשרות אלפי ישראלים כבר עשו - ביקור אצל החברה החדשה שלנו. ארבע פעמים דחה נתניהו את הנסיעה, והוא נחוש להשלים את המשימה עוד לפני הבחירות. אם זה מה שדרוש לו כדי להגיע ל-61 המנדטים המיוחלים, אז שווה לנסות. לא?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איחוד האמירויות
צילום: צילומים: אי-פי, מרק ישראל סלם, פול

עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה, והטיסה לאמירויות שהתארכה לראש הממשלה בנימין נתניהו משלוש שעות וחצי לשלושה חודשים וחצי לא תבוטל. אתמול פורסם בחדשות הערב שאף על פי כן – נוע תנוע טיסת ראש הממשלה לאבו דאבי, עוד השבוע. נתניהו אמר לבכירים בליכוד שהוא מתכנן לטוס עוד לפני הבחירות.

70 אלף ישראלים טסו לאיחוד האמירויות, וזה רק בחודש דצמבר. ההבטחה של חותמי הסכם הנורמליזציה ל"לשלום חם" אכן עלתה על כל הציפיות. הבעיה, שאחרי עומר אדם, אורי לוי, מאיר בן שבתמשה חוגג ועוד הרבה שביקרו במדינה, ישראלי אחד נשכח מאחורה. בנימין נתניהו שמו.

נכון, אבי הנורמליזציה ומייסד המזרח התיכון החדש לא קטף את פירות השלום. לא טיפס לבורג' חליפה, לא הצטלם עם בז על הזרוע, לא עשה שופינג במול אוף דובאי ולא בזק מלח על סטייק לצד השף הטורקי נוסרט. פייר, זה לא פייר.

וזה לא שהוא לא ניסה, כן? את הנסיעה הראשונה לאיחוד האמירויות תיכנן נתניהו לתחילת דצמבר אבל זה נאלץ להידחות כי באותו זמן חגגו שם את יום העצמאות, והם הסבירו בנימוס שזה פחות מתאים להם. אז החליטו בסביבת ראש הממשלה לדחות את הביקור בחודש אחד קדימה.

אלא שאז התחילו להגיע לישראל פירות אחרים של השלום: שלל נשאי קורונה ומוטציות למיניהם, שחלקם הגיעו בטיסות הישירות מאיחוד האמירויות. התחלואה בחודש דצמבר התחילה לזנק ולקראת סופו הוכרז הסגר השלישי. אז הודיעו פעם שנייה מלשכת נתניהו – דוחים את הנסיעה לאיחוד האמירויות.

נתניהו חש כנראה, בצדק, שטיסה לאבו דאבי בזמן שהעסקים נסגרים והילדים יושבים בבית, לא תזכה לסנטימנט החיובי שמגיע להישג המדיני, והחליט לדחות. אז הגיע ינואר השחור והתחלואה זינקה. מי בכלל יכול היה לחשוב על דובאי?

את ינואר הקטלני ליוותה תחושה מרה של מחדל – איך יכול להיות שבנתב"ג נתנו לאנשים להיכנס ללא צורך בשום בדיקה? (כמו זאת שהאמירתים דורשים מישראלים לבצע כשהם נכנסים לשם). וכן, בתחילת פברואר, בפעם השלישית – נתניהו הודיע שוב על ביטול הנסיעה לאיחוד האמירויות.

חודש קדימה. מארס הוורוד החל להשכיח את ינואר השחור. החיסון זורמים במיליונים, התחלואה מתכווצת. "הקורונה מאחורינו" הכריז נתניהו בריאיון לרשת פוקס. נו, לא הגיע זמן לרנדה-וו המיוחל עם החבר יורש העצר מוחמד בן זאייד באבו דאבי? רק רגע.

הברקס הרביעי הגיע ממקום מאוד לא צפוי. בדיוק לפני שבוע, בשעות הבוקר טענה לשכת ראש הממשלה שהניסיון הרביעי לביקור נדחה בגלל ניתוח הסרת התוספתן של רעייתו שרה. בערב כבר יצאה הודעה – הטיסה בוטלה כיוון שהירדנים לא התירו למטוס שנשלח לאסוף את נתניהו מאבו דאבי להמריא מעמאן לתל אביב.

כי 5 מיליון חיסונים לא הספיקו, ולא הטיסה הסודית לערב הסעודית, לא ההכרה ברמת הגולן, לא החתימה על הסכם על מדשאות הבית הלבן, לא החזרת נעמה יששכר במטוסו ולא הרוסים שחופרים אחר שרידי גופות מחוץ לדמשק. אף אחד מההישגים המרשימים של נתניהו לא זיכה אותו ב-61 המנדטים המיוחלים. אז אולי רגע לפני הבחירות, גיחה היסטורית לאמירויות תיתן את הפוש.

זה כולה 3.5 שעות טיסה. לא שווה לנסות?

הפופולריים