דעה

מר בצלאל ומיסטר סמוטריץ': שר האוצר של כולם מסתיר את האמת מהציבור

מר בצלאל ומיסטר סמוטריץ': שר האוצר מסתיר את האמת
שר האוצר בצלאל סמוטריץ' נע על הציר בין קיצוניות לאחריות. יש את סמוטריץ' שאמר שצריך למחוק את חווארה, ויש סמוטריץ' שאמר לבכירי סיטי בנק שהרפורמה המשפטית תעבור בהסכמה. בצעד האחרון שלו - הקפאת מענק לרשויות הערביות, סמוטריץ' טוען שהוא פועל באחריות, אבל בכלל לא ברור אם זו לא הקיצוניות שמדברת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מר בצלאל ומר סמוטריץ'
מר בצלאל ומר סמוטריץ' צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

לבצלאל סמוטריץ', יש שני פרצופים. מיסטר סמוטריץ' שר האוצר שמסתובב בעולם משוחח עם בנקים בינלאומיים ומנהל את כלכלת ישראל. אותו סמוטריץ' שטוען שהוא שר אוצר של כולם ופועל באחריות אמיתית. אותו סמוטריץ' שמבטיח לסיטי בנק שיעביר את הרפורמה המשפטית בהסכמות. זה שר האוצר שמבטיח לדאוג לכל חלקי החברה הישראלית.

אבל אחת לכמה שבועות אנחנו מקבלים הצצה למר בצלאל, וזה סמוטריץ' אחר לגמרי. פעם אחת זו הקלטה שבה הוא טוען שראש הממשלה שלנו שקרן בן שקרן ושיסיים את תפקידו בשל האישומים הפליליים נגדו. פעם אחרת זו אמירה חסרת אחריות על כך שצריך למחוק את חווארה. והייתה גם הקלטה עם ניחוח גזעני כלפי מזרחיים. אתה שר האוצר למען השם!?!

אבל הפעם זה לא סתם דיבורים. הפעם מדובר בהחלטות דרמטיות שמרימות את הדרג המקצועי במשרדי הממשלה על הרגליים. שר האוצר מקפיא דה -פאקטו במשך חודשים תקציבי עתק לחברה הערבית. נגד אנשי המשרד שלו, נגד שרי הממשלה, נגד ראשי מערכת הביטחון.


אבל מיסטר סמוטריץ' טוען שהכל ענייני, הכל מקצועי, שהוא בסך הכל עושה את תפקידו. ואנחנו לא יודעים למי להאמין? למר בצלאל או למיסטר סמוטריץ'.

הפופולריים