חשיפת כאן חדשות

גפני מצטרף לדרישה להעביר את הכספים לרשויות הערביות

גפני מצטרף לדרישה להעביר את הכספים לרשויות הערביות
בהמשך לחשיפת כאן חדשות, כי שר האוצר סמוטריץ' הקפיא מיליארדים שיועדו למגזר הערבי, ח"כים שונים מהקואליציה ומהאופוזיציה מביעים התנגדות עזה להקפאה ודורשים מהשר לשנות את החלטתו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סמוטריץ' וגפני, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

צפו בתוכנית הבוקר הזה בכאן 11

יו"ר ועדת הכספים של הכנסת, חבר הכנסת משה גפני, תומך בהעברת התקציב שהובטח לרשויות הערביות. בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב פורסם היום (רביעי) כי חברי ועדת הכספים מהקואליציה והאופוזיציה שוקלים לנסח מכתב חד משמעי לשר האוצר בצלאל סמוטריץ' בדרישה להעביר את הכספים שהובטחו לרשויות מחשש שאלו יקרסו כלכלית.

חבר הכנסת גפני מצטרף לעמדת הדרג המקצועי במשרד האוצר ולעמדת שרי הממשלה ארבל, שיקלי וגמליאל, לפיה צריך להעביר באופן מיידי את הכסף לרשויות. אלא ששר האוצר סמוטריץ' מתנגד בתוקף להעברת הכספים ואף הודיע אתמול בכאן רשת ב' שהחלטתו סופית ולא נתונה למשא ומתן.

בתוך כך, סמוטריץ' ממשיך להתעקש על הקפאת תקציבים לאקדמיה במזרח ירושלים. אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי בסביבת נתניהו סותרים את סמוטריץ׳ שטען שהוא מתואם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בעניין הקפאת הכספים. מקורבי נתניהו אומרים שהוא חולק על שר האוצר ופועל לשכנע אותו להעביר את הכסף להשכלה גבוהה במזרח ירושלים בהקדם.

במקביל, משרד הנגב והגליל מנע העברת תקציבים לחברה הערבית. המשרד היה אמור להעביר 30% מתקציבו לרשויות ערביות בהתאם להחלטת הממשלה על תכנית הפיתוח הכלכלי של החברה הערבית. אלא שלדברי גורמים בממשלה, מאז נכנס השר יצחק וסרלאוף לתפקידו, המשרד נמנע מלפרסם קולות קוראים לתכניות השונות שהפעילו בשנה שעברה בהן תוכניות חינוך, השכלה גבוהה, תעסוקה וקידום נשים בחברה הערבית.

עוד אמרו בממשלה כי הקולות הקוראים שפירסם משרד הנגב והגליל מנוסחים באופן שרשויות ערביות אינן עומדות בקריטריונים כדי לגשת אליהם ואינן זכאיות לתקציב. השר וסרלאוף בתגובה: "משרד הנגב, הגליל והחוסן הלאומי פעל באופן שוויוני כדי לקדם את כלל תושבי הנגב, הגליל ויישובי החוסן תחת אחריותו. המשרד השקיע מיליוני שקלים בחברה הערבית והבדואית, וזאת במסגרת מגוון קולות קוראים. המשרד לא יאפשר לוועדות היגוי שהקימה הממשלה הקודמת לקבוע את המדיניות ואת סדר העדיפויות המקצועי שלו". 

הפופולריים