שר בכיר ל"כאן": ייתכן שיהיו הקלות לפלסטינים - למרות הפיגוע

שר בכיר ל"כאן": ייתכן שיהיו הקלות לפלסטינים - למרות הפי
חבר הקבינט הסביר כי ישראל צריכה להיענות לדרישה האמריקנית להקלות לפלסטינים כדי לקבל את תמיכת הממשל בעניין האיראני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישיבת ממשלה
צילום: צילום: איי-פי

חרף הקריאות להטלת עיצומים על הפלסטינים בעקבות הפיגוע בכניסה ליישוב הר הדר, ייתכן שהממשלה דווקא תקל על הפלסטינים בשורה של צעדים - כך עולה מדברים שאמר הערב (שלישי) שר בכיר בממשלה בשיחה עם כאן.

לדברי השר, החבר בקבינט המדיני-ביטחוני, ישראל צריכה להיענות לדרישה האמריקנית להקלות לפלסטינים כדי לקבל את תמיכת הממשל בעניין האיראני. "האמריקנים מבקשים הקלות לפלסטינים כדי לייצר מומנטום לקראת תחילת משא ומתן, ראש הממשלה בנימין נתניהו דיבר על כך במפורש שלשום בקבינט". השר הוסיף כי "הפיגוע קשה אבל לא קו פרשת מים. על שולחן הממשלה יש הצעה להעלות בעשרות אלפים את כמות הפועלים הפלסטינים. היא לא ירדה".

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, אמר הבוקר כי יש לבחון מתן אישורי עבודה לפלסטינים בתוך שטח ישראל. "טרור יחידים הוא לא באמת יחידים", אמר ארדן בזירת הפיגוע. "הוא מגיע על רקע של הסתה קיצונית, והיום ראינו המחשה נוספת לכך". יחד עם זאת, ארדן ביקש ש"לא לקפוץ למסקנות". לדבריו, "המסקנה ברורה: בחגים צריך להטיל סגר מלא בשטחי יו"ש ולנקוט אמצעי זהירות גדולים יותר". שר הביטחון אביגדור ליברמן הודיע כי מפלגתו תעלה מחדש את הצעת החוק "עונש מוות למחבלים".

בתוך כך, במערכת הביטחון חוששים מ"חקיינות" של פיגועים, בין היתר של פלסטינים שנכנסים לעבוד בשטחי יהודה ושומרון. בשל כך, כל היישובים הונחו להגביר את הכוננות ואת הסיורים.

הפופולריים