נתניהו: "הלוחמה הדיפלומטית של הפלסטינים לא תעבור בלי מענה"

נתניהו: "הלוחמה הדיפלומטית של הרשות לא תעבור בלי מענה"

ראש הממשלה נפגש עם השגריר האמריקני דיוויד פרידמן והשליח ג'ייסון גרינבלט, על רקע קבלת הפלסטינים לאינטרפול: "מפרים הסכמים חתומים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רה"מ נתניהו עם השגריר האמריקני דיוויד פרידמן
צילום: צילום: מתי שטרן, שגרירות ארצות הברית בישראל

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש היום (רביעי) בירושלים עם שגריר ארצות הברית בישראל, דיוויד פרידמן, ועם השליח האמריקני ג'ייסון גרינבלט. בפגישה, שבה נכח גם שגריר ישראל בארצות הברית רון דרמר, גינה נתניהו את קבלתם של הפלסטינים לארגון האינטרפול.

נתניהו כינה בפגישה את הצטרפות הפלסטינים לארגון המודיעין המשטרתי "צעד שמפר הסכמים חתומים עם ישראל". הוא הוסיף כי פעולותיה של ההנהגה הפלסטינית "פוגעות פגיעה חמורה בסיכויים לשלום", והזהיר: "הלוחמה הדיפלומטית הפלסטינית לא תעבור ללא מענה".

ראש הממשלה הלין בפני הנציגים האמריקניים על כך שהרשות הפלסטינית לא גינתה רשמית את הפיגוע אתמול בכניסה להר אדר, שבו נרצחו שוטר מג"ב ושני מאבטחים ישראלים. בנוסף, יצא נגד הדרישה הפלסטינית להעמיד ישראלים לדין בבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג.

בתוך כך, שר החוץ של הרשות הפלסטינית, ריאד אלמאלכי, בירך על קבלת הרשות לאינטרפול והצהיר כי הפלסטינים ממשיכים במאמצים לרשום הישגים נוספים בזירה המדינית. "הכנו את עצמנו לכך", אמר אלמאלכי, "העברנו מסרים לכל מדינות העולם".

מוקדם יותר דווח כי בכיר חמאס בעזה, אחמד בחר, קיים שיחת טלפון עם הורי המחבל ג'מאל נימר, שרצח אתמול שוטר מג"ב ושני מאבטחים בכניסה להר אדר, כדי לברך אותם על הפיגוע. לפי הדיווחים, בחר מסר למשפחת המחבל כי "העם הפלסטיני גאה בפעולה".

גם מנהיג חמאס, אסמאעיל הנייה, בירך על הפיגוע וכינה אותו "פעולה הירואית". הנייה צוטט בכלי תקשורת פלסטיניים ואמר: "אלה המחירים שישלם הכיבוש כל עוד הוא נמצא באדמת פלסטין".

הפופולריים