המשטרה מבהירה: "מתאמים את מועדי החקירות עם לשכת רה"מ"

המשטרה מבהירה: "מתאמים את מועדי החקירות עם לשכת רה"מ"

על רקע הטענות שלשכת נתניהו מנסה לעכב את חידוש החקירות, פרסמה המשטרה הודעה: "פועלים בתיאום מלא, נעדכן בעיתוי הראוי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה בנימין נתניהו עם המפכ"ל רוני אלשיך
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

המשטרה פרסמה היום (ראשון) הודעת הבהרה סביב החקירות המתנהלות נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וציינה כי המועד שבו הן תחודשנה נקבע בתיאום מלא עם לשכתו של נתניהו. כמו כן, במשטרה מסרו כי עדכונים בנוגע לחקירות יפורסמו לציבור "כמקובל ובעיתוי הראוי".

"ברצוננו להבהיר כי התיאומים למועדי חקירת ראש הממשלה נעשים בתיאום מלא בין משטרת ישראל ללשכת ראש הממשלה", נאמר בהודעה. "משטרת ישראל תעדכן בדבר החקירות כמקובל ובעיתוי הראוי,  כפי שעדכנה בחקירות הקודמות".

ההודעה באה על רקע חילופי הדברים בשבועות האחרונים בין נתניהו לבין המשטרה. אף על פי שפרשן כאן 11 מוטי גילת פרסם כי המשטרה דרשה לחדש את החקירות מיד אחרי החגים, בימים האחרונים טענו במשטרה כי לשכת ראש הממשלה מנסה לעכב את מועדן.

נתניהו עצמו פרסם לפני כשבוע פוסט בפייסבוק שבו האשים את חוקרי המשטרה ב"צונאמי של הדלפות" לכלי התקשורת בנוגע לחקירותיו. במשטרה מיהרו אז להגיב וטענו כי מדובר ב"מתקפות חסרות שחר, שנועדו לשבש את עבודת המשטרה ולפגוע בשלטון החוק".

לאחרונה אף שוחחו שלושה ממקורביו של ראש הממשלה עם המפכ"ל רוני אלשיך והזהירו אותו כי נתניהו צפוי לתקוף אותו אישית בשל חוסר שביעות הרצון שלו מהתנהלות המשטרה. אותם המקורבים התריעו בפני אלשיך כי ראש הממשלה זועם על כך שמידע דולף סביב החקירות המתנהלות נגדו, ולטענתם, בסביבתו של נתניהו אף מכנים את אלשיך "בוגד".

הפופולריים