בנט: "לא להתנצל על חיסול מחבלים"; ליברמן: "פגיעה בביטחון"

בנט: "לא להתנצל על חיסול מחבלים"; ליברמן: פגיעה בביטחון

שר החינוך גינה את ההתבטאות שלפיה צה"ל לא התכוון להרוג את אנשי ארגוני הטרור בהפצצת המנהרה. ליברמן תקף: "אסור שתדרוך יהיה עילה להתקפה על הצבא"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שקד, בנט וליברמן במליאת הכנסת, 2015
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר החינוך נפתלי בנט תקף הבוקר (שלישי) בחריפות את הגורמים הצבאיים, שהצהירו אמש כי בתדרוך כי צה"ל לא התכוון לחסל את המחבלים בהפצצת המנהרה שהתגלתה בשטח ישראל באזור כיסופים. במהלך הפעילות נהרגו תשעה אנשי ארגוני טרור מרצועת עזה ועוד כעשרה נפצעו. בתגובה לכך, השיב שר הביטחון אביגדור ליברמן כי הדברים הם "פגיעה חמורה בביטחון המדינה", בעימות קולני שני בין השניים בתוך שבוע.

"צה"ל הצליח אתמול לחסל מחבלים שעסקו בחפירת מנהרת תופת שנועדה להרוג נשים וילדים ישראלים. אסור להתנצל על הצלחה בחיסול מחבלים", אמר בנט. "אזכיר למי שצריך: המנהרה פוצצה בתוך שטח ישראל, כשמטרתה לרצוח ישראלים. כחבר הקבינט שעוד ממבצע 'צוק איתן' מוביל לסיכול איום המנהרות, אני מעניק גיבוי מלא לפעולה המוצלחת. זו מטרת צה"ל לסכל ולחתור לניצחון".

ליברמן פרסם בשעות הצהריים הודעה תקיפה נגד דבריו של בנט. "אסור שתידרוך של דובר צה"ל ישמש עילה להתנפלות בוטה על צה"ל ומפקדיו", כתב. "התבטאויות מהסוג הזה הן פגיעה חמורה בביטחון ישראל, ובצה"ל כולו. אנו נמשיך לפעול בנחישות, בעוצמה ובאחריות למען ביטחון אזרחי ישראל".

בשבוע שעבר התגלע ויכוח בין השניים בעקבות דבריו של שר הביטחון, שטען כי הירי מסוריה לא נעשה בשוגג, אלא בהוראה של חיזבאללה. "חד וחלק לא מדובר בזליגה. מדובר בירי מכוון שבוצע על ידי חוליה מקומית בהפעלת חיזבאללה", חרץ. לדבריו, "הייתה הוראה אישית של נסראללה למדר את אסד ומשטרו מביצוע הירי הזה. אני קורא למשטר אסד, שאנחנו רואים בו אחראי לכל מה שנעשה על אדמת סוריה וגם לכוחות הרוסים שם לרסן אותו". עם זאת, גורמים צבאיים אמרו בשיחה אם כאן חדשות כי המידע אינו מוכר לצה"ל.

למחרת התראיין בנט לתכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב' ודחה את הדברים על הסף. לדבריו, למערכת הביטחון לא היה מידע על כך, והוא לא יודע מאיפה ליברמן שאב את הדברים


בצהריים קיים הרמטכ"ל גדי איזנקוט הערכת מצב באוגדת עזה, על רקע פיצוץ המנהרה. בישיבה השתתפו מפקד פיקוד דרום, אלוף אייל זמיר, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב מרדכי, מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף יהודה פוקס, ומפקדים בכירים נוספים.

איזנקוט שיבח את הפעולה הצבאית ואמר כי "פעולות צה"ל הסירו איום מעל אזרחי ישראל וזו הייתה מטרתן. הפעולה הזו מצטרפת לפעולות רבות, גלויות וסמויות, שכוחות צה"ל עושים ויוסיפו לעשות למול כל איום, בכל זמן ובכל מצב. מדובר בהישג מבצעי מרשים וראוי לכל שבח של פיקוד הדרום בתגובה להפרת הריבונות הישראלית שסוכלה בהצלחה".

הרמטכ"ל הוסיף כי צה"ל עוקב אחר הנעשה בעזה וכי פגיעה בישראל לא תעבור בשקט: "צה"ל ממשיך בשימור המוכנות לכל תרחיש ומבהיר כי אנחנו עוקבים באופן הדוק אחר הנעשה בקרב גורמי הטרור ברצועת עזה. כל תגובה או פגיעה בריבונות הישראלית תענה בנחישות ובאופן נחרץ וברור כפי שעשינו ביממה האחרונה. אנו נחושים להמשיך ולספק ביטחון לאזרחי ישראל ולתושבי עוטף עזה", אמר איזנקוט.

הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט (צילום: יצחק הררי, פלאש 90)

הפופולריים