בקריאה ראשונה: הכנסת אישרה את "חוק אריאל"

בקריאה ראשונה: הכנסת אישרה את "חוק אריאל"

הצעת החוק, שעברה ברוב של 24 חברי כנסת מול 19 מתנגדים, קובעת כי המועצה להשכלה גבוהה תהיה אחראית גם על מוסדות אקדמיים ישראליים ביהודה-ושומרון
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אוניברסיטת אריאל, 2013
צילום: צילום: גדעון מרקוביץ', פלאש 90

מליאת הכנסת אישרה הלילה (שלישי) בקריאה ראשונה את הצעת החוק המכונה "חוק אריאל" ברוב של 24 חברי כנסת מול 19 מתנגדים. ההצעה קובעת כי המועצה להשכלה גבוהה תהיה אחראית גם על מוסדות אקדמיים ישראליים שנמצאים ביהודה ושומרון, בניגוד למצב הנוכחי.

מטרת הצעת החוק היא להקים פקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל, דבר שאינו אפשרי כיום. היא הוגשה על ידי יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם רפאלי, ובתמיכת שר החינוך, נפתלי בנט.

במשך כמה שבועות עוכבה ההצעה בעקבות עימות בין ח"כ מועלם ובין ח"כ יואב קיש סביב חוק חזקת הגיל הרך. העימות הסתיים לפני שבועיים ואיפשר את קידומו של החוק.

בתחילת החודש הודיעה שרת המשפטים ויו"ר ועדת שרים לענייני חקיקה, ח"כ איילת שקד, לראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי אין בכוונתה לדון בנושאים שהיו אז על סדר היום. זאת בעקבות סירוב נתניהו להיענות לדרישת הבית היהודי ולקדם את חוק אריאל. שלושה ימים לאחר מכן העביר בנט מסר לנתניהו, לפיו כל עוד לא יקודם החוק, לא יאושר שום חוק בוועדת השרים לחקיקה.

הפופולריים