קיש: אם רה"מ הנחה את פילבר לעשות דברים אסורים – שלא ימשיך בתפקידו

קיש: רה"מ צריך לעזוב אם באמת הנחה את פילבר

עם זאת, חבר הכנסת מהליכוד אמר שעסקת עד המדינה שנחתמה עם מנכ"ל משרד התקשורת המושעה בתיק 4000 "לא ברורה. ייתכן שפילבר שם איקס על נתניהו כדי להגן על עצמו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ יואב קיש
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חבר הכנסת ויו"ר ועדת הפנים של הכנסת יואב קיש (ליכוד) התייחס היום (רביעי) להסכם עד המדינה שעליו חתם הלילה מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, בתיק 4000, הידוע גם כתיק בזק, ואמר כי "אם ראש הממשלה בנימין נתניהו באמת הנחה את פילבר לעשות דברים אסורים, אז חד משמעית הוא לא יכול להמשיך בתפקידו". עם זאת, קיש סייג את דבריו: "הסיטואציה מורכבת. אם שלמה פילבר עשה דברים אסורים ובשביל להגן על עצמו הוא שם איקס על ראש הממשלה, אז זה מדאיג. לא יודע לאיזה סיטואציה להאמין". כך אמר חבר הכנסת בראיון לתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב'.

האזינו לראיון:

על הסכם עד המדינה עם הפרקליטות חתם מנכ"ל משרד התקשורת המושעה לפנות בוקר. במסגרת ההסכם צפוי פילבר, מקורבו של נתניהו, העצור כחשוד במסגרת תיק בזק, למסור פרטים נגד ראש הממשלה בתיק. בתמורה לא יישא פילבר עונש מאסר בפועל ואף לא עבודות שירות וייתכן שגם לא ישלם קנס. את עדותו החל למסור פילבר כבר הבוקר.

קיש התייחס גם לפרשת 1270, הידועה גם כפרשת גרסטל ובמסגרתה השופטת בדימוס הילה גרסטל קיבלה הצעה להתמנות לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה מיועצו של ראש הממשלה ניר חפץ ומקורבה, יועץ התקשורת אלי קמיר, זאת בתמורה לסגירת תיק המעונות נגד רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו. על כך אמר חבר הכנסת: "אני לא רואה שום היגיון בפרשה הזו. אני מכיר את השופטת גרסטל והיא ישרה כמו סרגל, ובעיני מדובר בספין שלא צריך להתעסק בו".

גם יו"ר הקוליאציה דוד אמסלם התייחס היום לפרשות השונות בראיון ל"קלמן ליברמן" בכאן רשת ב', ואמר כי עד מדינה זה דבר לא מוסרי חברתית וכי לא היה רוצה שבתו תתחתן עם עד מדינה.

"עד מדינה זה דבר נחות", אמר אמסלם. "מדובר באדם עבריין שהרבה פעמים עושים איתו עסקה כדי להעיד נגד אישיות יותר בכירה, שלרוב היא גם עשתה לכאורה עבירה יותר קלה. הפנטזיה שלי היא שהבת שלי לא תתחתן עם עד מדינה, זה ברור. אני רואה את זה כדבר לא מוסרי ברמה החברתית. צריך להשתמש בעד מדינה בדברים מאוד מאוד קשים".

יו"ר הקואליציה הוסיף כי "יש לעד מדינה שתי מעלות: אחת - שהוא עבריין, שתיים - שהוא מלשין על חברים שלו". הוא התייחס לפרשת גרסטל: "נשמע סביר שראש הממשלה יבוא, ישלח מישהו, יגיד לו ללכת למי שהייתה נשיאת המחוזי ולהציע הצעה כזאת? וכל זה על מה? אני בשוק מכל מה שקורה".

אמסלם אמר כי "אזרחי מדינת ישראל חשים לא נוח מכל מה שקורה פה. על סיגרים לא חוקרים ראש ממשלה בשום מקום. הייתה למשטרה קונספציה בראש".


באשר לתיק 1000 אמר יו"ר הקואליציה כי "הבן אדם שהיה צריך להיחקר בחקירה מרכזית באזהרה, זה יאיר לפיד. הוא נפגש עם מילצ'ן, חבר של מילצ'ן. הוא גם עשה פגישות עם אנשי משרד האוצר".

הפופולריים