ח"כ גפני לכאן רשת ב': אפיל את הקואליציה אם לא יתחשבו בחוק הגיוס

גפני: אפיל את הקואליציה אם חוק הגיוס לא יעבור

יו"ר ועדת הכספים תקף את חבריו לקואליציה בשל אי ההסכמות סביב החוק והדגיש: "מדובר במשבר מוחלט". גפני תקף גם את בג"ץ: "מאז קום המדינה הוא פוסק נגדנו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ גפני וסגן השר ליצמן מיהדות התורה
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יו"ר ועדת הכספים, חבר הכנסת משה גפני (יהדות התורה), תקף היום (שלישי) את חבריו לקואליציה בעקבות הביקורות ואי ההסכמות בנוגע לחוק הגיוס. הוא הדגיש כי מדובר ב"משבר מוחלט" ותקף גם את בג"ץ על פסילת החוק. בראיון לאסתי פרז בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב' הודיע גפני כי יפיל את הקואליציה אם החוק הזה לא יעבור.

האזינו לראיון עם ח"כ גפני:

גפני התייחס לליכוד ואמר כי מרגיז אותו שפתאום הם מעבירים ביקורת על העניין. "אנחנו יושבים על זה כבר חודשים ארוכים. אנחנו מנסים להביא חוק שאנחנו יושבים עליו עם היועצים המשפטיים. אם מישהו חושב שצריך לעשות את זה אחרת, שיציע משהו אחר. מבחינתי זה לא משנה איזה חוק יהיה", אמר גפני.

"מי שיצר את המשבר הזה, זה בג"ץ. מאז קום המדינה הוא פוסק נגדנו", תקף חבר הכנסת גפני. לדבריו, אין בבג"ץ שופטים שמבינים את הערך שבלימוד תורה. "מדינת ישראל לא יכולה להתקיים בלי שיהיו בה לומדי תורה שתורתם אמונתם", הבהיר יו"ר ועדת הכספים.

יו"ר ועדת הכספים לא היה מוכן להתחייב שיצביע בעד התקציב. "יש דברים בתקציב שאני רוצה לשנות, כמו שאני עושה תמיד. הצטברו כל הדברים יחד. אין לי תשובה אם אצביע נגד התקציב", אמר גפני.

חבר הכנסת מיהדות התורה המשיך לתקוף את חבריו לקואליציה, ובמיוחד את שר הביטחון אביגדור ליברמן, ואמר כי לא יצביע יותר על מה שהוא הגדיר "חוקים הזויים. "אני לא מצביע יותר על חוקים הזויים כמו שאמרתי בפתח דברי בדיון הבוקר. למשל, מה זה חוק הזוי? החוק שנקרא "חוק המואזין". היום על פי החוק של מניעת רעש, אפשר למנוע, אם רוצים, לא רוצים, אפשר למנוע את הרעש שיוצא מהמסגדים", אמר גפני.

הוא הדגיש כי עד עכשיו הצביע על חוקים בגלל שכיבד את ההסכמים הקואליציוניים: "גם איווט ליברמן שיהיה שר הביטחון, מה אני אוהב את זה? אבל אני יודע שאני חלק מקבוצה, חלק מקואליציה. זה המשטר הדמוקרטי ששם אני חי. אם מפרים את זה, ההפרה תהיה דו-צדדית".

גפני טען שעל החוק שהוא וחבריו העבירו, החוק שנפסל בבג"ץ, הם ישבו ביחד עם היועצים המשפטיים של משרד הביטחון. הוא הבהיר כי על פי החוק, "תלמידי ישיבה שמשרתים את עם ישראל בלימוד תורה מקבלים דחיה, לא מקבלים פטור". "אין זכות קיום למדינה יהודית מבלי שיהיו בה לומדי תורה", אמר חבר הכנסת.

הפופולריים