המשבר בקואליציה: שקד הציעה לחרדים לאשר את חוק הגיוס

שקד הציעה לחרדים לאשר את חוק הגיוס
שרת המשפטים הציעה לאשר את החוק בממשלה ובוועדת השרים עם תיקונים משפטיים. החרדים מצדם מתכוונים לפנות שוב למועצת גדולי התורה להתייעצות. ליצמן: "נראה שנתניהו רוצה בחירות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרת המשפטים איילת שקד
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

‏שרת המשפטים איילת שקד הציעה לחברי הכנסת החרדים לאשר את חוק הגיוס של ש"ס שנפסל בממשלה ובוועדת השרים עם תיקונים משפטיים, זאת במסגרת הניסיונות להביא לסיום המשבר בקואליציה בעקבות החוק. כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11.

אתמול דווח בכאן חדשות כי חברי הכנסת החרדים מסכימים להסתפק באישור בקריאה טרומית של חוק הגיוס, בטרם יאושר תקציב המדינה, אך הערב מסתמן כי הם כבר מוכנים שקודם כל יאושר התקציב בכנסת ורק אחר כך יעלה חוק הגיוס להצבעה בקריאה טרומית. במסגרת המתווה הזה, דורשים החרדים שכל ראשי מפלגות הקואליציה יחתמו על מסמך שבו הם מתחייבים שלאחר הפגרה, במהלך מושב הקיץ, יאושר חוק הגיוס בקריאה שנייה ושלישית. במסגרת המגעים לסיום המשבר ארגן יו"ר הקואליציה לשעבר ח"כ דוד ביטן פגישה בין עם יו"ר סיעת כולנו ח"כ רועי פולקמן וח"כ אורי מקלב מיהדות התורה.


עדות נוספת למוכנות החרדים להגיע לפשרה בנושא היא גם ההחלטה הצפויה של יו"ר ועדת הכספים ח"כ מיהדות התורה משה גפני לחדש את ההצבעות בוועדה על חוק ההסדרים, שנלווה לתקציב. חברי הכנסת החרדים גם צפויים להגיע להתייעצות נוספת עם מועצת גדולי התורה כדי לקבל את הכרעתם בעניין המשבר.

לצד זאת בסביבתו של חבר הכנסת יעקב ליצמן אמרו הערב בתגובה לפרסומים השונים ואומרים כי "אין כל תיאום עם ראש הממשלה על בחירות. ההערכה היאכי נתניהו רוצה בחירות - לאור העובדה שאינו מתאמץ מספיק לסיים את המשבר וכי הליכוד אינו מציג מתווה לפתרון.

"לו ראש הממשלה היה רוצה, הוא היה פועל לכך יותר. ליצמן אינו רוצה בחירות אך לא יחשוש מהליכה לבחירות אם לא יעבור חוק גיוס מתוקן לפני אישור התקציב לפי הוראת מועצת גדולי התורה".

במקביל לפגישותיו של נתניהו בארה"ב, בסביבת רה"מ ממשיכים להיות בקשר הדוק עם הגורמים הפוליטיים בישראל כדי למזער את המשבר בקואליציה, ומנסים להגיע לפתרון שיחזיק את הממשלה הנוכחית לעוד זמן רב.

הפופולריים