ח"כ זועבי על הליך הדחתה: "ישראל בדרך לפשיזם, צה"ל רוצח פלסטינים"

זועבי: ישראל בדרך לפשיזם, צה"ל רוצח פלסטינים

חברת הכנסת מהרשימה המשותפת תקפה בחריפות את היוזמה הנדירה להדחתה, שנחשפה בכאן חדשות, בעקבות דבריה בסוף השבוע. "הגזענים של 'השמאל הציוני' האומלל שותקים כשמדובר ברדיפה פוליטית"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חברת הכנסת חנין זועבי
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חברת הכנסת חנין זועבי (הרשימה המשותפת) תקפה היום (שני) בחריפות את הליך הדחתה מהכנסת, שמובילה מפלגת ישראל ביתנו ונחשפה הבוקר בכאן חדשות. היוזמה הנדירה נולדה בעקבות דבריה של הח"כית בסוף השבוע במטה האו"ם בניו יורק, אז אמרה כי מיליוני פלסטינים צריכים לצעוד לעבר ירושלים, ברקע המחאות ההמוניות בעזה, ואף כינתה את ישראל מדינה פשיסטית שנוהגת בטרור.

"זה הזמן להעמיד את המדינה הציונית אל מול פשעיה: כי רצח ורדיפה משמעותם פשע", אמרה הח"כית. "לכן לא פלא שהפשיסטים מדברים והגזענים של 'השמאל הציוני' האומלל שותקים, כאשר מדובר ברדיפה פוליטית טהורה".

האזינו לדיווח של זאב קם בכאן רשת ב':

לדבריה, מפלגתה היא היחידה הפועלת באופן דמוקרטי. "אנחנו, חברי הכנסת הפלסטינים, מייצגים את הקול השפוי הדמוקרטי והאנושי היחידי בכנסת, אנחנו היחידים שמבינים שדמוקרטיה אין פירושה עריצות הרוב הגזעני, והכפפת זכויות האדם וזכויות הילידים לאידיאולוגיה של הרוב הציוני. ושנאמנות משמעותה נאמנות לצדק ולאדם ולא לאידיאולוגיה, ובטח לא לאידיאולוגיה קולוניאליסטית דכאנית כגון הציונות. קולנו, קול מדינת כל אזרחיה וסיום הכיבוש והמצור והרצח הנפשע, הם החזון היחידי שאפשר להשלים אתו כבני אדם".

ח"כ זועבי הדגישה כי ישראל במדרון חלקלק, וכי צה"ל פועל באכזריות, ברקע הבדיקה אם עיתונאי פלסטיני מעזה נורה למוות במהלך הצעדה מעזה ביום שישי האחרון. "הגיע הזמן לתאר את ישראל באופן מדויק, נכון וללא חשש: כי ישראל צועדת לכיוון הפשיזם, כן, הצבא הישראלי רוצח פלסטינים: נוער, נשים, עיתונאים, וגברים. הגיע הזמן להסתכל למציאות בעיניים: אנחנו לא נשתוק ונלחם על זכויותינו".

היא הוסיפה כי "הניסיון להדחה מראה יותר מכל את פחדנותה של הציונות מהעובדות בשטח. הגיע זמן להראות שדמוקרטיה, מאבק לחירות ולצדק, פלסטינים צועדים, נוער שנאבק, וחרם - הם לא הבעיה אלא הפתרון, ולא רק לפלסטינים, אלא לישראלים עצמם".


חוק ההדחה, שאושר בכנסת לפני כשנתיים, מאפשר לפתוח בהליך הדחה של ח"כ, אם הסית לגזענות או הביע תמיכה במאבק מזוין נגד ישראל. כדי להתחיל בהליך נדרשות חתימותיהם של 70 חברי כנסת, ולאחר מכן ההחלטה מגיעה להצבעה בוועדת הכנסת – שם נדרש רוב של שלושה רבעים מחברי הוועדה. האישור הסופי מתקבל בהצבעה במליאת הכנסת, שם נדרש רוב מיוחד של 90 ח"כים התומכים בהדחה.

עד היום נפתח הליך הדחה רק נגד חבר הכנסת לשעבר באסל גטאס, גם הוא איש בל"ד והרשימה המשותפת כמו זועבי, לאחר שהבריח טלפונים סלולריים למחבלים הכלואים בישראל. במקרה של גטאס גויסו 70 החתימות הנדרשות לתחילת ההליך, אך הוא נקטע באמצע לאחר שגטאס התפטר בעצמו מהכנסת בעקבות הגשת כתב האישום נגדו.

הפופולריים