אמסלם תקף: "בנט לא מכבד את רה"מ, מדבר כאילו הוא מנהל את המדינה"

אמסלם בהתקפה נגד בנט: "לא מכבד את רה"מ"

ברקע המתיחות סביב החוק לעקיפת בג"ץ, יו"ר הקואליציה האשים בכאן רשת ב' כי יו"ר הבית היהודי עסוק "בפוליטיקה קטנה". "במדינת ישראל לא מעליבים את ראש הממשלה ולא מכופפים לו ידיים. בנט מנסה לקושש קולות", אמר אמסלם
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ דוד אמסלם
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר הקואליציה דודי אמסלם אמר הבוקר (חמישי) בראיון לשלום קיטל ונעמה סיקולר בכאן רשת ב' כי יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, לא נוהג בראש הממשלה בכבוד. "הוא מדבר כאילו הוא מנהל את המדינה. בוא תתנהג כמו מישהו עם שמונה מנדטים", תקף אמסלם בחריפות. הדברים נאמרו על רקע המתיחות בין בנט לנתניהו, סביב החוק לעקיפת בג"ץ, המכונה פסקת ההתגברות.

האזינו לראיון של אמסלם לשלום קיטל ונעמה סיקולר:

לדברי יו"ר הקואליציה, "בנט מייצר כותרות כדי לקושש עוד קולות. מכל דבר הוא עושה פוליטיקה קטנה, וראש הממשלה לא שומע את הדברים ממנו אלא דרך התקשורת. בנט, באיזו גחמה שלו, יכול להפיל את הקואליציה בלי לשאול אף אחד".

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, אמר כי הוא לא יודע מתי יהיו בחירות, אך בינתיים הוא עסוק בבניית תשתיות כדי לנצח בבחירות. "אני יודע מה קורה באמת,ואני מאוד אופטימי לגבי היכולת שלנו לנצח בבחירות הבאות".

גבאי איבד את שלוותו כשנשאל על חוסר ניסיונו בנושאים ביטחוניים. "זו הפקרות בטחונית למנות את ליברמן לשר ביטחון ועלינו מדברים? אלינו באו אנשי הביטחון הכי רציניים במדינת ישראל. הרמטכ"ל גדי איזנקוט הוא היום איש הביטחון מספר אחת בישראל, לא הפוליטיקאים מעליו".

האזינו לראיון של אבי גבאי:

בהמשך עלו לשידור ח"כ רועי פולקמן (כולנו) וח"כ שולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי). פולקמן טען כי מפלגתו מוכנה לבחירות, ועם זאת הוא לא סבור שהדבר יקרה בקרוב. "הציבור לא רוצה פוליטיקה סקטוריאלית. חייו של אף אחד מהמאזינים לא הולכים להשתנות בעקבות חוק המשפט העברי". עוד טען פולקמן כי אם מימוש פסקת ההתגברות נעשה באופן לא מידתי, הדבר הופך את מדינת ישראל למדינה מושחתת.

ח"כ מועלם-רפאלי טענה כי "יש הסכמה מוחלטת בקואליציה שצריך להחזיר את הגבולות שהיטשטשו בשלוש הרשויות". היא התייחסה לדבריו של יו"ר הקואליציה מוקדם יותר, ואמרה כי לטעמה השר בנט לא נוהג בחוסר כבוד כלפי נתניהו. "מציעה לעזוב את הכבוד, התעסקנו בשבועות האחרונים יותר מדי עם הכבוד של ראש הממשלה".

האזינו לראיון של רועי פולקמן ושולי מועלם-רפאלי:

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) הגיב על דבריו של אבי גבאי, שאמר שאביגדור ליברמן לא כשיר להיות שר ביטחון: "בינתיים נראה שיש חוסר כשירות לאבי גבאי להיות יו"ר מפלגת העבודה. לא בטוח שהוא צולח ומגיע עד הבחירות. המצוקה שהוא מרגיש מבית מובילה אותו לעשות מעשים קצת הזויים, כמו להגן על חנין זועבי ואיימן עודה. יכול להיות שהוא מחפש מקום ברשימה שלהם".

ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) התייחס לחוק הגיוס ואמר כי יש רצון להגיע להבנות. "קל להוציא אותנו סחטנים, אבל כל המפלגות מעמידות דרישות וכל אחד סחטן זמני, אין חוק אחד שעובר בהסכמה בקואליציה" .

האזינו לראיון של עודד פורר ואורי מקלב:

ביום שלישי איימה סיעת הבית היהודי בכנסת כי לא תשתתף יותר בהצבעות עם הקואליציה, אם החוק לעקיפת בג"ץ לא יעלה להצבעה בוועדת השרים לחקיקה עד יום ראשון הבא. במפלגה טענו כי נענו לבקשת ראש הממשלה לדחות בשבוע את ההצבעה על פסקת ההתגברות, כדי להעמיק בנושא וללבן אותו. עם זאת, ציינו כי הסיעה נחושה להעביר את החקיקה, אותה הם מכנים "המהלך החוקתי החשוב מזה 25 שנה".

"זהו הבסיס למשילות, להוצאת המסתננים הבלתי חוקיים ולמאבק אפקטיבי בטרור. אסור להחמיץ הזדמנות היסטורית להשבת האיזון בין הממשלה לבין בג״ץ שחרג מסמכותו", אמרו עוד בבית היהודי. בסיעה הזכירו כי על פי ההסכם הקואליציוני, הליכוד מחויב לתמוך בפסקת ההתגברות ברוב של 61 חברי כנסת.

הפופולריים